Žákyně autoškoly ještě nemá řidičák a už na něm má pět bodů. Projela červenou…

Pardubice – Sbírat bodíky se vyplatí v obchodech, ale ne v autoškole. Ví to už 34letá žákyně autoškoly. Ještě nemá řidičák a už se jí nad ním vznáší přízrak pěti trestných bodů. Přímo před hlídkou projela semafor na červenou.

Stalo se tak pod lávkou pro pěší u obchodního domu Atrium na Palackého třídě. Hlídka vozidlo ihned zastavila. Za volantem v té chvíli seděla překvapená 34letá žákyně a vedle ní zaskočený 56letý instruktor. Spáchaný přestupek projedná správní orgán a uznáváme, že to nebude lehké posuzování. Svůj díl viny nese i instruktor autoškoly, který odpovídá za žáka – řidiče.

Projetí semaforu na červenou zatíží konto řidiče pěti trestnými body. V tomto případě tak možná ještě předtím, než bude oprávnění vůbec vydáno.

Řidička vyrazila na cestu silně opilá

Noční hlídka strážníků v pátek půl hodiny po půlnoci zastavila vozidlo, které se po silnici pohybovalo značně nejistě. Podezření na požití alkoholu se potvrdilo vzápětí. 48letá řidička nadýchala 2,43 promile alkoholu v dechu a strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali hlídku policie, která si případ převzala.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •