Hejtman Netolický: Opatovice činí maximum pro obnovení dodávek tepla

Pardubicko – V souvislosti s ranní poruchou na horkovodu za Hrobicemi směrem do Pardubic a omezení dodávek tepla pro Hradec Králové, Pardubice a Chrudim, se o aktuální situaci a výhled obnovení dodávek zajímal hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.

"Byl jsem ujištěn, že pracovníci Elektrárny Opatovice činí maximum k tomu, aby byla celá, v tuto chvíli odstavená soustava, v co nejkratší možné době opět uvedena do provozu. Technici elektrárny již lokalizovali všechny netěsnosti na hlavních napaječích a pracují na odstranění závad. Poté, co dojde ke stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě, budou aktivovány záložní zdroje tak, aby bylo následně možné obnovit většinu dodávek tepla a teplé vody pro Pardubice, Chrudim a Hradec Králové," uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se zajímal také o dopad situace na nemocnice v Pardubicích a Chrudimi. „Pardubická i Chrudimská nemocnice disponují náhradními zdroji – kotly a vyvíječi páry, které je možné v případě přerušení dodávky teplé užitkové vody a tepla využít. V obou případech již byly náhradní zdroje k těmto účelům spuštěny. V případě Chrudimské nemocnice jsme náhradními zdroji schopni nahradit kapacitu plně. V rámci Pardubické nemocnice by bylo pro plnou náhradu nutné odstavit prádelnu," sdělil hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták – Pardubický kraj

Elektrárny Opatovice: Objevené netěsnosti na hlavních napaječích

Po lokalizaci netěsností intenzivně pracujeme na nápravě. Na většině odběrných míst očekáváme obnovení dodávek tepla ve večerních hodinách.

Zdroj: Elektrárny Opatovice / 16:00 hodin 19.1.2023

Foto ilustrační: Elektrárny Opatovice

Informace k odstávce dodávky tepla ze společnosti EOP Distribuce, a.s.

19.01.2023, 14:20
V současné době již je v Pardubicích zprovozněn záložní zdroj tepla na "Zelené louce" a byly obnoveny dodávky tepla do východní části města, tj. Polabiny, směr Lázně Bohdaneč. Nadále probíhá vyhledávání závady v úseku, kterým je zabezpečována dodávka tepla i do západní části města. Po její lokalizaci a provedení nutných oprav bude i v této části města obnovena dodávka tepla.

Zdroj: Magistrát města Pardubice