Globus společně se zákazníky pomáhá charitativním prodejem vánočky…

Pardubice – Každý hypermarket Globus má ve svém regionu organizace, se kterými spolupracuje a podporuje je. Pardubický Globus hned po ukončení akce Strom splněných přání přichází s další charitativní aktivitou. Tentokrát pomáhá při sbírce Základní a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. v rámci projektu Pomozte nám opravit naši školu.

Sbírka vznikla z potřeby rekonstrukce školní budovy v pardubické Klášterní ulici. Současné prostory jsou nevyhovující, neumožňují rozšiřování výuky, terapií, poradenských služeb či trénink každodenních činností. V „nové" škole vznikne příjemné prostředí nejen pro výuku, ale i centrum pro setkávání osob s postižením a většinové společnosti. Budou zde prostory k pořádání akcí, přednášek, prezentací a vystoupení, výstavní prostory, ale i zahrada.

Kdokoliv může touto cestou pomoc tam, kde je to potřeba. A ještě si přitom pochutná.

Stačí, když v období od 17.12. do 23.12.2020 zakoupí v hypermarketu Globus Pardubice Máslovou vánočku de Luxe 1000g. Globus totiž z prodeje každé této vánočky přispěje částkou 25 Kč na uvedený projekt.

Pekaři a cukráři v Globusu nejen výborně pečou, ale i pomáhají. Ručně pletená máslová vánočka de Luxe z devíti pramenů je dokonalou symfonií poctivého přístupu a pekařského umění.

Vánočka je pečivem, které symbolizuje rodinné svátky a které má na českých stolech neochvějné místo. Jde vedle cukroví o hlavní sladkou sváteční pochoutku. Vznikla před staletími pro sváteční tabuli jako sladká varianta chleba. Její kynutí mělo symbolizovat více štěstí a hojnosti, stejně tak i pletení pramenů mělo pro lidi svůj význam. Dnes se nejčastěji pletou vánočky ze šesti pramenů, ale jsou i výjimky, které ctí prastaré zvyky. „Vedle vánočky ze šesti pramenů pleteme i větší, z devíti pramenů, což umí jen skutečně zruční pekaři," říká Pavel Meduna, šéf pekařství Globus. Spodní čtyři prameny jsou tím základním pro život – zemí, sluncem, vodou a vzduchem, prostřední prameny znázorňují spojení rozumu, citu a vůle a vrchní je láska a vědění. Její tvar má připomínat dítě v peřince a bývalo oslavou nového života. Kdysi se vánočce říkávalo calta, húska, štědrovka nebo štědrovnice.

Přijďte si pro Máslovou vánočku de Luxe do Globusu Pardubice. Získáte prémiové pečivo, které od základu vzniklo jen pár metrů od prodejní plochy. A podpoříte dobrou věc. Máslovou vánočku de Luxe 1000g zakoupíte v Café Globus nebo v oddělení Pekařství uvnitř hypermarketu.

Zdroj a foto: Globus ČR, v.o.s.