Dynamu pomůže zrychlit útok Martin Látal…

Pardubice – Další novou tvář do svého týmu vítají hokejové Pardubice. Jednoletý kontrakt s Dynamem podepsal útočník Martin Látal. Zkušeného útočníka, který nastoupil již k 555 utkáním v naší nejvyšší soutěži, zdobí hlavně svižné bruslení.

„Řešili jsme s trenéry po odchodu Jordanna Perreta, že bychom chtěli přivést typologicky podobného hráče. Našli jsme ho v Martinu Látalovi, který patří k nejrychlejším bruslařům v extralize. Martin je platným hráčem také do oslabení, často je faulovaný. Když se naskytla možnost jej získat, byli jsme všichni ve shodě a dohodli jsme se na jeho příchodu," řekl generální manažer klubu Dušan Salfický.

Martin Látal vstřelil v české nejvyšší soutěži 54 branek a přidal 98 nahrávek. „Od Martina si slibujeme kvalitní pohyb a že svou aktivní hrou donutí soupeře k faulům a týmu vybojuje přesilové hry. Zároveň od něj očekáváme, že bude vytvářet šance sobě i svým spoluhráčům," doplnil šéf klubu.

Jedenatřicetiletý útočník se dle svých slov těší na angažmá na východě Čech. „Jednal jsem s více kluby, kývnul jsem pro Dynamo, neboť o mě projevilo zájem již dříve a beru pardubické angažmá jako výzvu. Dynamu se minulá sezona příliš nepovedla a všichni ji budeme chtít odčinit," řekl po podpisu kontraktu.

Martin Látal: Pardubické angažmá beru jako výzvu

Zkušený rychlonohý útočník Martin Látal je novou tváří pardubické ofenzívy. S Dynamem podepsal roční smlouvu, již trénuje, aby byl co nejlépe připraven na novou sezonu.

„Jednal jsem s více kluby, kývnul jsem pro Dynamo, neboť o mě projevilo zájem již dříve a beru pardubické angažmá jako výzvu. Dynamu se minulá sezona příliš nepovedla a všichni ji budeme chtít odčinit," řekl po podpisu smlouvy jedenatřicetiletý forvard.

O možnosti jít do Pardubic věděl delší dobu, proto se zaujetím sledoval nedávno skončenou prolínací soutěž. „Poctivě jsem fandil, netrpělivě jsem očekával, jak dopadne. Jsem rád, jak skvěle ji kluci zvládli. Málokdo čekal, že se začnou takhle vyhrávat. Sezona nebyla dobrá a musela být náročná po psychické stránce. Kluci se s tím popasovali skvěle," pokračovala nová tvář pardubického útoku.

Jste hbitým útočníkem a Dynamo chce zrychlit svou ofenzívu. Váš příchod z tohoto pohledu zapadá. Vnímáte to?

„Nohy mě asi zdobí více než ruce. Minulý rok jsem se soustředil hlavně na práci směrem dozadu, měl jsem takovou roli v týmu. Věřím, že dostanu prostor na hraní dopředu a abych mohl prodat svou rychlost. Každého baví útočit, nikdy jsem se na bránění extra nesoustředil. Vloni to bylo mou úlohou, pak mi tolik nezbývaly síly na výpady dopředu. Věřím, že v Pardubicích budu moci létat dopředu."

První dojem je důležitý. Jaký je ve vašem případě při spojení s Dynamem?

„Hrál jsem tady na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Stadion je výborný, kabina opravdu super. Všechno je tady na vysoké úrovni. Fanoušků chodí plný barák, to také o něčem svědčí."

Budete se zde chtít usadit?

„Dojíždět sem nebudu, budu tady bydlet. Přestěhuji se se snoubenkou sem."

Vám sezona skončila dříve. Trénujete už?

„Vloni jsem skoro neodpočíval, tak jsem si přece jen letos vzal delší třítýdenní volno. Už čtrnáct dní ale trénuji, nemohu přijít nepřipravený."

Co vy a letní tréninky?

„Vyžívám se pouze v něčem… Nejsem milovníkem dlouhých běhů nebo jízd na kole. Co se týče posilovny, tu mám rád, jako třeba explozivní věci, v těch se naopak vyžívám!"

Jak vnímáte pardubickou výzvu a jaké máte osobní cíle do sezony?

„Chtěl bych se prosadit více střelecky. Lední hokej je ale kolektivní sport a týmový úspěch je nejvíce. Rád bych si v Pardubicích zahrál play off, v tabulce se pochopitelně umístit co nejvýše."


Martin Látal

  • Post: útočník
  • Datum narození: 17. března 1988
  • Výška: 180 cm
  • Hmotnost: 82 kg
  • Držení hole: levé

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.