Dva zákazy řízení byly řidiči zřejmě málo

Pardubice – Řidiče nasedajícího do dodávky si všimli strážníci při noční hlídce u pardubického nádraží. Problém nebyl v nastupování do dodávky, protože to je běžný jev. Problém byl v muži, který se za volant vozidla usadil. Strážníci totiž o tomto muži věděli, že má zákaz řízení.

Vozidlo proto zastavili a jejich podezření se potvrdilo. Muž uvedl, že řidičský průkaz nemá a mít ani nemůže, protože má již dva vyslovené zákazy řízení. K dalšímu řešení si jej převzala hlídka Policie České republiky, pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Dětem bylo špatně, pomohl oznamovatel, strážníci i záchranka

Do ulice Jana Zajíce vyjela hlídka strážníků na pomoc dítěti. Oznamovatel tam našel dva chlapce, kterým bylo značně nevolno. Obvolal tedy jejich rodiče, ale matka jednoho z chlapců se ale na místo nemohla dostavit. Oznamovatel proto raději přivolal na místo strážníky a ti pro jistotu i záchrannou službu, která si jednoho chlapce převzala a převezla do nemocnice k vyšetření. Strážníci o situaci maminku vyrozuměli a místo opustili. 

Na alkoholický večírek školáků dorazili do parku i strážníci
Parta čtyř šestnáctiletých školáků si v Tyršových sadech v pátek před půlnocí krátila čas popíjením alkoholu. Mix pivo, rum a whisky jim k jejich smůle přerušila až hlídka strážníků. K vlastní smůle se na otázky hlídky rozhodl odpovídat chlapec, který nebyl právě nejstřízlivější koťátko v tomto košíku. Se značnými obtížemi vyslovil tvrzení, že tady nikdo nepije.

Pokud by snad jeho šlapání si na jazyk bylo možno svést na rozrušení či vadu řeči, charakteristický alkoholický odér z dechu už téměř potvrdil to, co vzápětí vyčíslil i kontrolní přístroj. Ten ukázal hodnotu 1,34 promile alkoholu v dechu a další tři kamarádi připustili, že tedy ke konzumaci alkoholu na místě přeci jen došlo. Mezi dívkami vedla statistiku s 1,45 promile slečna, kterou strážníci už pomalu důvěrně znají z dřívějších událostí. Další do party nadýchali 0,43 a 0,24 promile. Všechny mladistvé si do parku přijeli před půlnocí vyzvednout rodiče a případ poputuje do dalšího řešení orgánu sociálně právní ochrany dětí. 

Fotbalové derby pohlídali strážníci i policisté

Nedělní fotbalové derby Pardubic a Hradce znamenalo pro policisty i strážníky nasazeni při bezpečnostním opatření. Pořádkové jednotky policistů i strážníků doplnili i psovodi a jízdní oddíly obou složek. Prací strážníků byl doprovod příznivců hostí na stadion a poté dohled nad skupinou domácích příznivců, kteří se rozhodli fandit mimo stadion.

Strážníci po oba poločasy tuto skupinku hlídali. Přitom došlo v tomto hloučku k několika narušením veřejného pořádku a několik osob bylo vzápětí zajištěno za vhazování předmětů do prostoru stadionu či použití pyrotechniky. Policisté v průběhu večera zajistili celkem 6 osob. Strážníci po skončení utkání doprovodili skupinu příznivců hostí zpět na nádraží. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice