Dopravní rovnice o třech proměnných

Pardubice – Jsou případy, kdy si strážníci k dopravním stížnostem pomalu musí sestavit plánek a časovou osu, aby našli řešení vyhovující všem stěžujícím. Stalo se v Pardubicích ve středu za ZŠ Bratranců Veverkových. Na operační středisko v krátkém časovém sledu přistála 3 různá oznámení na jedinou dopravní situaci. 

Oznamovatelka 1 s vozem A si stěžovala na vozidlo B, které ji blokuje výjezd. Stěžovatel 2 s vozem B si stěžoval na vozidlo A, které patří oznamovatelce 1 a blokuje mu vjezd do garáže. Do toho přišlo oznámení stěžovatelky 3 s vozidlem C, která kvůli sporu řidičů 1 a 2 s vozidly A a B, nemůže zajet ze dvora základní školy.

Pokud i vy teď vytahujete rýsovací prkno a příručky pro střední školy, zadržte. Hlídka strážníků nejprve po příjezdu na místo nejdříve ze všeho totiž uklidnila vášně na všech stranách a pak teprve přišlo řešení téhle dopravní šifry. Ve skutečnosti to bylo zhruba takto: Vozidlo A zaparkovalo na zákazu zastavení, tím zablokovalo vjezd do garáží vozidlu B. Vzájemný spor řidičů vozidel A a B pak na sebe nabalil i vozidlo C. Po ujasnění všech proměnných v tomto propletenci tedy strážníci vyřešili stěžovatelku 1 s vozidlem A za dopravní přestupek a doporučili příště více dbát vzájemné ohleduplnosti, což je doporučení vhodné nejen pro dopravní, ale i další životní situace.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice