Dojde k utlumení Chrudimské nemocnice?

Chrudim – Jaká je budoucnost nemocnice, nikdo neví – informace se různí podle toho, ze které strany přijdou. Jisté je, že od 1. července bude „utlumen" (slovy krajské radní Michaely Matouškové) provoz lůžkového oddělení chrudimské interny. Mělo by jít o dočasné opatření, jehož příčinou je nedostatek personálu. Od září by prý měl být provoz obnoven, pokud se podaří sehnat lékaře. Situace na dalších odděleních podle zpráv od zdravotníků rovněž není uspokojivá.

Rádi bychom dali vedení Pardubického kraje a představenstvu NPK na vědomí, jak moc nám záleží na tom, aby nemocnice fungovala v plném rozsahu. Také se domníváme, že by občané měli mít možnost svými hlasy a svými podpisy nemocnici podpořit a dát zdravotníkům najevo, že je potřebují a stojí za nimi. Za svoje nasazení a obětavost v posledních dvou letech si to bezesporu zaslouží. A v neposlední řadě to děláme i pro sebe a své blízké.

Je nám jasné, že přijít s peticí před volbami může vyvolat různé spekulace a podezření, ale nemůžeme čekat, až bude po volbách – to už by mohlo být pozdě. Prosíme všechny, aby v této chvíli zapomněli na politiku a mysleli na to, co je prospěšné pro všechny stávající i budoucí pacienty nemocnice.

Petici, jejíž plné znění uvádíme níže, můžete podepsat na některém z mnoha míst v Chrudimi i okolí nebo elektronicky. 

Text petice:
My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby byl opětovně zajištěn provoz Chrudimské nemocnice v plném rozsahu. Požadujeme zachování lékařské péče v této nemocnici minimálně na takové úrovni, na jaké byl v době před pandemií coronaviru, obnovení činnosti oddělení, jejichž provoz byl ukončen nebo omezen, tak, aby byla nemocnice opět plně funkční. V zájmu personálního zajištění nemocnice apelujeme na zřizovatele, aby respektoval potřeby zdravotníků, kteří se dlouhodobě na péči o pacienty podílejí, především aby snížil administrativní zátěž lékařů a zajistil nemocnici kvalitní management.Děkujeme.

Podpisová místa v Chrudimi: 
– Městský úřad Chrudim – klientský servis (Pardubická ul. 67, přízemí)
– Informační centrum 
– Nemocnice Chrudim
– Lékárny: Benu (Palackého 183 – Nová Poliklinika), Nowa (Palackého 191), Pod břečťanem (Palackého 806), Prima (Fibichova 41)
– V ordinacích MUDr. Vltavského, MUDr. Michala, MUDr. Haase, MUDr. Slezáčka (rehabilitace), MUDr. Nováka (stomatologie) 
– V příměstských částech zajišťují sběr podpisů členové osadních výborů
Za petiční výbor Petr Lichtenberg

Autor: Mgr. Aleš Prokopec
Foto ilustrační: archiv Pardubický kraj
Zdroj: Městský úřad Chrudim