„Do Pardubic jezdím hrát, ale do hlediště se dostanu málokdy," svěřil se herec Petr Štěpánek

Pardubice – Patronem středečního soutěžního představení domácího souboru na GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle byl populární herec PETR ŠTĚPÁNEK.

Do hlediště se dostane málokdy 

„Jsem moc rád, že jsem mohl na GRAND Festival smíchu přijet. Když obvykle jedu do Pardubic, jdu většinou na jeviště. Do hlediště se člověk dostane málokdy," konstatoval kmotr inscenace Mimo záznam, která bojovala o titul Komedie roku na celorepublikové přehlídce nejlepších divadelních veseloher.

„Humor a smích na jeviště patří. Je to takové pohlazení," podotkl Petr Štěpánek, který ve Východočeském divadle hostuje v Noci na Karlštejně, kde ztvárnil postavu Karla IV. 

Východočeské divadlo a Pardubice patří k rodině

„Východočeské divadlo a Pardubice k mé rodině patří. Hrával tu můj táta i sestra Jana, teď tady hraju já," nechal se slyšet herec se znělým hlasem, jenž je považován za výrazného představitele kladných hrdinů, pohádkových princů a charakterních postav.

„Když jsem hrál v Národním divadle v představení Cyrano z Bergeracu, stalo se při jedné repríze, že představitelka Roxany zničehonic upadla. Věděl jsem, že je nemožné ji v tu chvíli zvednout, tak jsem k ní přiskočil a celý dialog jsme odříkali vleže. Režisér Miroslav Macháček se tehdy zaradoval, jak jsem situaci vyřešil a zvolal: Ano, to je ono," zavzpomínal Petr Štěpánek.

Přišpendlený plášť v Cyranovi z Bergeracu

„Když hrál táta Cyrana z Bergeracu tady v Pardubicích, mělo toto představení fenomenální úspěch. Jednou, když táta odříkával slavnou repliku, která začíná slovy: Svůj širák odhazuji v dál, měl říct, jak odkládá svůj plášť. Jenže kolegové mu ho přišpendlili. On tehdy reagoval: Ó, divadelní zášti, tak nevadí, teď budu sedět v plášti," pobavil publikum úsměvnou historkou patron letošního ročníku GRAND Festivalu smíchu.    

Autor: Tomáš Dvořál – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Jiří Sejkora