DNES spadne letadlo na Pardubickém Letišti – CVIČNĚ…

Pardubice – Dnes v dopoledních hodinách dojde k plánovanému taktickému cvičení složek integrovaného záchranného systému pod názvem LETADLO 2018. Akce se účastní složky HZS Pardubického kraje, Policie ČR, Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby a Městské Policie Pardubice.

Námětem cvičení je letecká nehoda civilního dopravního letounu na pardubickém letišti s provedením  záchranných prací, ošetřením a transportem zraněných osob do zdravotnických zařízeních na území Pardubického kraje. „Cvičení podobného charakteru nám jasně na příkladech z minulosti ukazují, jak jsou potřebná. Složky integrovaného záchranného systému získávají nezbytnou praxi, která jim pomáhá zvládnout reálné nehody. Jsem rád, že se podařilo zapojit opravdu velké množství lidí i techniky," sdělil hejtman Martin Netolický.

Cvičení se zúčastní zhruba 400 osob a to včetně figurantů. Použito bude více jak 60 vozidel. Předpokládaný začátek je v 10 hodin a ukončení cvičení v 13 hodin.

Taktické cvičení nařídil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a řídit jej bude brigádní generál Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje.

Zdroj: Pardubický kraj   
Foto: lkpd.info (ilustrační foto z podobné akce konané 26. září 2006)