Dlouhá porada v hospodě vyústila telefonátem na tísňovou linku o spatření hada v Polabinách…

Pardubice – Když si s něčím nevíte rady, běžte do hospody, tam se všechno vyřeší. Takhle nějak probíhal následující příběh. Žena si kolem třetí hodiny odpolední všimla v parku v Polabinách hada.

Dle popisu ženy byl zbarvený jako laser, sytě zeleně o délce 60 cm a velmi hbitý. Žena to odpoledne vyrazila za přítelem do restaurace, kde následovala dlouhá a důkladná porada se všemi přítomnými štamgasty. Po vytvoření hadího identikitu následovalo hledání na internetu, protože co neví osazenstvo hospody, Google zaručeně ano.

Kolem deváté večer se všichni shodli na tom, že had mohl být jedovatý a následoval telefonát na linku 156. Shodou náhod ten večer sloužil na tísňové lince strážník, který se věnuje chovu hadů, tak si vše pozorně vyslechl. Hlídka prověřila místo i přilehlé okolí, ale vzhledem k šestihodinové časové prodlevě mezi spatřením a oznámením se asi nikdo nediví, že had v parku na lavičce opravdu nečekal.

Stálá služba pro jistotu předala informaci jak Policii ČR, tak i Státní veterinární správě, která potvrdila, že v Pardubicích není evidován chov takového hada a ani jeho zmizení.  Takže zachovejte klid a užívejte červnových dnů.

Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice