Děkujeme, že si všímáte

Pardubice – Dobrovolná koupel v potoku v chladném prosincovém počasí není pro každého. Zatímco otužilci by zajásali, muž z našeho příběhu nejspíš ani nevěděl, co dělá. A díky oznamovateli se mu včas dostalo pomoci. Strážníci z chladného potoku v Poděbradské ulici vytáhli v osm ráno šestašedesátiletého muže, který byl zjevně zmatený. Příliš si neuvědomoval, kde je a co dělá.

Oblečení měl promočené, byl prochladlý a nedokázal udržet rovnováhu. Na první pohled bylo zřejmé, že muž na tom není zdravotně příliš dobře, proto strážníci zavolali zdravotníky. Do jejich příjezdu hlídali seniorův zdravotní stav, uložili jej na podložku a také se mu snažili zajistit tepelný komfort pomocí termofólie. Muže nakonec z místa odvezla záchranka k hospitalizaci do nemocnice, kde se ukázalo, že má zápal plic. 

Děkujeme, že si všímáte a nejste lhostejní. Tento starší muž působil velmi zanedbaně, na břehu potoka měl i jízdní kolo a igelitovou tašku s kuchyňským nádobím. Budil dojem, že život na ulici je pro něj běžnou záležitostí, ale věci nebývají tak, jak se na první pohled mohou zdát. Senior má kde bydlet, sbalené kuchyňské nádobí nedokázal vysvětlit a nutně potřeboval lékařskou pomoc. Té se mu nakonec s vaší i naší pomocí dostalo.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice