Další nepovedená čokoládová krádež

Pardubice – Už podruhé v tomto týdnu dopadli pardubičtí strážnici dalšího čokoládového zloděje. Byl jím jednadvacetiletý muž, který v prodejně naskládal do tašky 28 tabulek velkých 300 gramových čokolád. Právě tento svérázný způsob „nákupu" zaujal ostrahu, která lapku sledovala a zároveň na místo přivolala strážníky.

Hlídka muže odpovídajícího popisu i s plnou taškou čokolád za necelých 3 400 korun dohledala nedaleko prodejny. Mladý zloděj šel hned s pravdou i čokoládou ven, ke všemu se přiznal a společně se strážníky se vrátil zpět do prodejny, kde celý svůj lup vrátil. Za svoje protiprávní jednání si vysloužil pokutu ve výši 10 tisíc korun a důrazné doporučení, aby se takovým aktivitám v budoucnu vyvaroval.

Krádeže cukrovinek nejsou ve městě perníku ničím výjimečným. V pondělí strážník v civilu odhalil zloděje, který si z prodejny odnesl rovněž 28 tabulek čokolády a k tomu přibalil i 5 bonboniér v celkové hodnotě 2 tisíce korun. Rekordmanem ale zůstává sedmnáctiletý mladík, který v srpnu z obchodu odešel se 48 kusy bonboniér. I jeho cestu zastavili strážníci a ukradené sladkosti byly vráceny zpět do regálu. 

Malého jablečného kulometčíka zkrotila maminka

Na nudu platí medvídek mýval, a když ho nemáte, zkuste jablka. Alespoň touhle myšlenkou se inspiroval teprve devítiletý chlapec. Své čekání na maminku, která odešla na nákup, si hoch zkrátil bombardováním ulice. Jako munice mu posloužila jablka, která doma našel. Pár střel dopadlo na trávu, ale tam efekt rozprsknutí nebyl ten správný. Takže se zaměřil na chodník a bohužel i na přilehlé parkoviště. Jeho muška ale naštěstí nebyla tak dobrá, takže zaparkované vozy přečkaly kobercový nálet bez úhony.

Strážníci s pomocí oznamovatele, který létající jablka zaznamenal, dohledali ono kulometnojablečné hnízdo. Maminka, která se akorát vrátila domů, byla celá paf, jednak ze strážníků stojících u jejích dveří a pak také z nápadu, který se zrodil v hlavě jejího synka. Přislíbila, že mladému kulometčíkovi domluví, jaká jsou pravidla moštárny.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice