Další akrobatická hvězda zazáří na Aviatické pouti…

Pardubice – V programu letošního ročníku Aviatické pouti je řada hvězd, které zazáří ve dnech 1. a 2. června na nebi nad pardubickým letištěm. Řadí se mezi ně i Petr Kopfstein, úspěšný český akrobat a druhý český zástupce v prestižní sérii závodů Red Bull Air Race. Ten se vedle sólové akrobacie představí společně s jinými akrobaty i v ukázce mezi světoznámými nafukovacími pylony.

Petr Kopfstein začal svou soutěžní kariéru v akrobacii jako člen české reprezentace. Stal se mistrem republiky ve čtyřech kategoriích včetně Unlimited a také stál na bedně německého a maďarského šampionátu. V současnosti je druhým českým pilotem v Red Bull Air Race létajícím za Team Spielberg s číslem 18. Během dvou let v Challenger Class, což je příprava pro elitní Master skupinu v Red Bull Air Race, byl sedmkrát na stupních vítězů a sezonu 2014 zakončil titulem. Pak se přesunul do mistrovství světa, ve kterém si brzy připsal opravdu úctyhodné úspěchy, včetně umístění na stupních vítězů nebo pátého místa celkově v sezoně 2017. Petr Kopfstein je známý pro své plynulé létání, v roce 2018 měl během závodních letů jedinou penalizaci. A jeho ambice jsou čím dál vyšší,jak říká team coordinatr Martin Nepovím.

Jedinečná ukázka létání mezi nafukovacími pylony, předvedení historických letadel i moderní vojenské letecké techniky nejsou jedinými lákadly více než pětihodinového letového programu Aviatické pouti. Nebudou chybět ani divácky oblíbené velkoprostorové scény propojující dění na obloze s komponovaným dějem na zemi. Na letišti, které bude po oba dny otevřeno od 8.00 hodin, čeká na návštěvníky i bohatý celodenní pozemní program s rozmanitou paletou atrakcí, dětských soutěží a ukázek veteránů, vojenské, policejní a hasičské techniky. To vše zaplní pardubické letiště a oblohu nad ním již o víkendu 1. a 2. června, kdy se uskuteční dvacátá devátá Aviatickou pouť.

Více o programu na www.aviatickapout.cz

Zdroj a foto: Sdružení Aviatické Pouti