„Dabing byl pro mě hotové peklo," přiznala v Přelouči Monika Absolonová

Přelouč – Jednou z hvězd doprovodného programu letošních dabingových slavností v Přelouči byla známá zpěvačka a herečka Monika Absolonová.

Nedokázala se trefit

„Dabing jsem si zkusila jen párkrát v životě. Bylo to hotové peklo. Opravdu jsem se divila, co mi lezlo z pusy a jak jsem se nedokázala trefit do originálu na plátně," přiznala Monika Absolonová. 

„Byla to tenkrát jen malá role. Měli jsme mít vše hotové za 20 minut. Po 45 minutách ve studiu jsem se zhrozila, že máme za sebou polovinu práce," líčila známá zpěvačka, která svým vystoupením potěšila jak publikum na Masarykově náměstí, tak později i účastníky slavnostního udílení Cen Františka Filipovského nejlepším dabérům v Občanské záložně

Galavečer bavil i dojímal

„Všichni, kdo se dabingu věnují, mají můj velký obdiv. A celý galavečer v Záložně mě bavil i dojímal," poznamenala Monika Absolonová, která dabérům děkovala i za to, že si díky nim může užívat zahraniční filmy. „Sama umím jen hezky česky. A protože mám pět dioptrií, na titulky nevidím," dodala zpěvačka, jež v sobotu 7. října vystoupí od 20:20 hodin na pardubickém Pernštýnském náměstí jako host podzimních Městských slavností.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Ceny Františka Filipovského za dabing