Čtyřletý klučina se školkou vystoupil z autobusu. A pak zase nastoupil a odjel

Pardubice – Jsou takové příběhy, kdy si říkáte: tohle vypadá, že jsme si vymysleli, nebo opsali z filmového scénáře. Jenže život prostě takové příběhy někdy píše.

Stalo se v Pardubicích, kdy paní učitelka po vystoupení z autobusu odpočítala svých třicet dětí. A na konci řady se jeden čtyřletý už odpočítaný capart rozhodl na poslední chvíli znovu nastoupit do autobusu. Dveře se zavřely, linka odjela, školáček taky. Naštěstí pro tohoto malého cestovatele řidič pardubického dopravního podniku na konečné věděl, kolik uhodilo. Zavolal strážníky a společně pak počkali na viditelně potem orosenou paní učitelku. Žádná tragédie nenastala a bude z toho dobrá historka do rodinného alba.

Od hořícího vozu utíkal bez bot i kalhot

Hořícího vozu v areálu bývalých Masarykových kasáren v Pardubicích si všiml náš kolega strážník ve chvíli, kdy ve svém volnu procházel kolem. Krom šlehajících plamenů si všiml i toho, že od ohně velice rychle odchází jeden člověk a ihned přivolal na místo jak kolegy, tak hasiče. Zatímco hasiči se pustili do požáru, tři hlídky strážníků a jedna policejní hlídka se ihned pustily do hledání podezřelého muže v rozsáhlém areálu.

Stopa vedla do jednoho z opuštěných objektů, kde se hlídce městské policie podařilo objevit ukrytého muže, který na výzvu vylezl z úkrytu. Bylo na něm od první chvíle vidět, že z místa vypálil opravdu narychlo. Neměl boty ani kalhoty. Tento nedostatek mu hlídka strážníků doplnila pouty na zápěstí. Zajištěný 36letý muž na místě strážníkům i policistům přiznal, že je pod vlivem návykové látky a s požárem má něco společného. K dalšímu šetření si jej vzápětí převzala Policie České republiky.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice