Čtyři motorkáři zapomněli, že nejsou ve „své" zemi. Nadýchali všichni!

Svitavsko – V minulých dnech hlídka Oddělení silničního dohledu Pardubice zastavila na sil. I/34 v katastru obce Borová čtyři motorkáře ve věku od 45 do 65 let z Německa. Během kontroly policisté pojali podezření na alkohol, proto přistoupili k dechové zkoušce.

Řidiči si údajně vůbec neuvědomili, že v naší republice jsou předpisy jiné. Všichni čtyři sedli na své stroje po večerním popíjení a díky tomu byla u všech dechová zkouška pozitivní. „Rekordman" mezi nimi nadýchal 1,12 promile alkoholu v dechu, ostatní „hříšníci" 0,32, 0,36 a 0,75 promile.

Naši sousedé mají dvojí metr. Pro řidiče do 21 let platí nulová tolerance, u ostatních je povolený obsah alkoholu do 0,5 promile v silničním provozu. Ačkoliv věkový limit pro Německo splňovali, nebyli doma, ale v Čechách, kde jsou pravidla přísnější. Pro tři cizince zbytkový alkohol znamenal kauci ve výši 10 000 korun, pro čtvrtého odebrání řidičského průkazu, což mu velice zkomplikovalo návrat domů. Místo jednostopé jízdy na motorce si musel zařídit převoz stroje na „podvalníku", nebo jiným řidičem.

Autor: prap. Bc. Daniela Mauerová – tisková mluvčí Policie Pardubického kraje
Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR