Minoritní akcionář Dostihového spolku Richard Benýšek: Jsem proti výstavbě nové haly na dostihovém závodišti. Budu nucen podat trestní oznámení

Olomouc/ Pardubice Nemohu souhlasit s plánem města Pardubice na prodej části pozemků v areálu dostihového závodiště panu Petru Dědkovi, který v prostoru stávajícího kolbiště pro parkurové disciplíny chce postavit novou hokejovou halu. Tato megalomanská stavba nenávratně poškodí pardubický dostihový sport, závodiště a ohrozí budoucnost dostihů v Pardubicích.

Se záměrem nesouhlasí ani osobnosti dostihového sportu v čele s žokejem Josefem Váňou a celá řada minoritních akcionářů Dostihového spolku. Proto je zarážející, že pardubický magistrát vedený panem primátorem Martinem Charvátem se k záměru staví velmi vstřícně. Zarážející je, že se záměrem města nebyli seznámeni minoritní akcionáři Dostihového spolku. V tom má město pouze 60procentní podíl. Kvůli netransparentnímu postupu města a ohrožení dostihů budu nucen podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Zarážející je i rychlost, se kterou je magistrátní koalice ochotná postupovat. Co jindy trvá roky, se teď stihne v rekordně krátkém čase. Přitom není zodpovězená celá řada zásadních otázek: Byl vypracován znalecký posudek odhadující cenu pozemků? Byla vypracována studie potvrzující, že vedle sebe mohou dostihy i hala existovat? Existují garance, že nová hala nebude potřebovat dotace?

V Pardubicích navíc už jedna multifunkční hokejová hala stojí. V roce 2007 prošla nákladnou rekonstrukcí a k dnešnímu dni do ní město investovalo stovky milionů korun. Výstavba nové tak není nutná. Navíc to nedává ani ekonomický smysl. Investor jednak po městu požaduje, aby financovalo výstavbu nové silnice, pěší lávky, parkovacího domu a související infrastruktury. To by podle zastupitelky Heleny Dvořáčkové mohlo město stát skoro miliardu korun. To je zhruba 10 000 korun na každého občana města.

Vyzývám pardubický magistrát v čele s Martinem Charvátem, aby do prošetření celého záměru policií a zodpovězení klíčových otázek v této věci nijak dál nepostupoval. Zároveň se obracím na pardubické zastupitelé, aby se zabývali peticemi, které jsou zcela jasně proti výstavbě haly v závodišti: www.petice.com/pardubice_bez_velke_pardubicke_asportovnich_koni

Více informací > www.halanebokone.cz

Autor: Richard Benýšek
Zdroj: Stance Communications, s.r.o.
Foto: vizualizace HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.