„Celý život mě nic nerozesmálo," tvrdil herec, autor a režisér Arnošt Goldflam na GRAND Festivalu smíchu

Pardubice – „Celý život mě nic nerozesmálo. Já nejsem moc veselý. Jenom ve chvíli, kdy vidím neštěstí druhých, tak to se rád pobavím. A někdy se možná spíš uchichtnu," svěřil se s trochou nadsázky oblíbený herec, autor a režisér ARNOŠT GOLDFLAM, který byl kmotrem pátého soutěžního představení na GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle

V Pardubicích byl jako Brouček

„V Pardubicích jsem účinkoval víckrát. Určitě s pražským Divadlem v Dlouhé v představení, jež neslo název Epochální výlet pana Broučka do XV. století. Hrál jsem postavu Broučka. A moc dobře," ujistil Arnošt Goldflam, patron inscenace Činoherního klubu Praha Ošklivec, která se utkala o titul Komedie roku. „Je to zábavný kus, ačkoliv autor Marius von Mayenburg do něj zamíchal spoustu vážných i smutných příhod," dodal slavný divadelník na adresu hry, v níž se objevil například Vojtěch Kotek nebo Martin Finger.  

Jaký byl osud pardubického perníku?Za návštěvu festivalu obdržel Arnošt Goldflam také poděkování v podobě pardubického perníku. „I se slečnou?" radoval se předčasně, když mu symbol Pardubic předávala jedna z mladých divadelních uvaděček. „Obávám se, že perník mi moje děcka sežerou. Možná ho radši sním v autě," přemítal tvůrce, jehož dílo U Hitlerů v kuchyni bude mít premiéru ve Východočeském divadle 17. prosince 2022. Ta byla odložena kvůli nouzovému stavu během koronavirové pandemie z 25. dubna 2020.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: festivalsmichu.cz