Bývalý hotel hyzdí Horní Bradlo. Obec plánuje jeho demolici…

Chrudimsko – Radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil pokračuje ve svých cestách po obcích Pardubického kraje. Ve čtvrtek navštívil Horní Bradlo, které patří do širší rekreační oblasti v okolí Sečské přehrady a velmi dobře jej znají žáci škol nejen z Pardubického kraje z táborů a škol v přírodě. Se starostou Radislavem Kumpanem hovořil především o investičních akcích, provozu místní prodejny či o podpoře mikroregionů ze strany kraje.

„Obec realizuje řadu důležitých záměrů a investic. V poslední době převzala hned několik nemovitostí. Například sokolovnu, koupila také bývalý hotel Mareš, který je v dezolátním stavu. Protože hyzdí celé prostranství v obci, plánuje vedení obce jeho demolici. Vzhledem k tomu, že se budova nachází v blízkosti řeky, tak je dobré, že se odstraní i potenciální ekologická hrozba. Místo hotelu by měl vzniknout prostor veřejné zeleně. Celý tento záměr bychom mohli jako kraj finančně podpořit," uvedl radní Miroslav Krčil s tím, že třetí investicí je odkup obecní prodejny. „Obec udělala velmi dobře, když se rozhodla odkoupit budovu prodejny a nabídla ji k provozování soukromníkovi, který tak úspěšně zajišťuje servis jak pro občany, tak pro návštěvníky," řekl Krčil.

Ten se starostou řešil také otázku podpory mikroregionů v rámci krajského programu obnovy venkova. „Pan starosta je zároveň předsedou mikroregionu Centrum Železných hor, a proto jsem chtěl znát jeho názor na podporu kraje v dalších letech. Odnesl jsem si řadu poznatků a myslím, že bychom měli opět uvažovat o zařazení podpory mikroregionů do programu obnovy venkov," dodal radní Miroslav Krčil.

Zdroj a foto: Pardubický kraj