Mladík usnul s hlavou na silnici, další na parkovišti, třetí chtěl skákat z okna a posledního si kamarád přivezl a zase odvezl…

Pardubice – V paletě velmi hloupých nápadů hodnotíme pokus 26letého muže tak na 8 bodů z 10. Ve 2 ráno jej naše hlídka našla, jak s více jak 2 promile spí s hlavou položenou na asfaltu rychlodráhy. Jeho účasti ve finále Darwinovy ceny sice hlídka zabránila, ale umístění na záchytce jej už neminulo.

Soubor opilců ve čtvrtek byl rovněž velmi pestrý. Na strážníky se obrátila žena, která měla obavu z problémového opilého souseda. Hlídka na místo dorazila chvíli poté, co se dotyčný rozhodl vyskočit z okna ve čtvrtém patře. V tom mu naštěstí zabránil jeden z jeho spolubydlících. Zjevně opilý muž i před strážníky hrozil, že bude svůj skokanský pokus opakovat a tak pro dobro v domě i jeho vlastní putoval v doprovodu hlídky na záchytnou stanici.

Další bezvládnou postavu strážníkům nahlásil svědek z parkoviště obchodního domu. Tam hlídka našla ležet 24letého muže. Krom toho, že nadýchal 2,13 promile alkoholu v dechu, se přiznal k závislosti na tvrdých drogách, čemuž rovněž odpovídaly četné změny jeho chování. I on byl předán do péče záchytné stanice a po vystřízlivění náležitě vyřešen.

A perlička na závěr. Poslední akce na záchytné stanici proběhla zcela jinak, než tu popisujeme obvykle. Dorazil tam totiž autem muž, který sem přivezl svého opilého kamaráda. Zdravotníci spolu se strážníky spícího pasažéra probudili. Po lékařském vyšetření se ukázalo, že opilý muž je v lepším stavu, než se zdálo, nebezpečí mu nehrozí a může klidně se svým kamarádem zase odjet. A tak se také stalo. 

S golfovou holí nevyrazil na turnaj, ale na soupeře

Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem, anebo sekerou…
V Pardubicích nemáme traktory (většinou) a tak dva pánové zvolili poněkud jiné zbraně.

42letý muž inkasoval od 26letého muže úder golfovou holí přes záda. Výsledek turnaje přijela prověřit naše hlídka i hlídka Policie České republiky a vzhledem k tomu, že staršího z účastníků tohoto turnaje si odvezla záchranná služba, případ si policejní hlídka rovnou přebrala.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice