Burza filantropie pomohla neziskovkám v Pardubickém kraji získat přes 2 miliony

Svitavsko – Burza filantropie, jež propojuje neziskové organizace s podnikatelským, firemním a veřejným sektorem, má za sebou velmi úspěšný ročník. 

V Pardubickém kraji potěšily rekordní sumy

„Máme velkou radost z toho, že jen za letošní rok Burza filantropie v Pardubickém, Zlínském a Královéhradeckém kraji pomohla 70 projektům v hodnotě 2 804 500 korun," uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová, garantka Burzy filantropie v domovském Pardubickém kraji

„Konkrétně v Pardubickém kraji šlo o částku 2 110 500 korun," upřesnil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Pořadatele Burzy filantropie v Pardubickém kraji, Koalici nevládek Pardubicka (KONEP) a Pardubický kraj, potěšily i rekordní sumy, které přinesly dvě letošní akce. Ta první, jež se uskutečnila v Obecním domě ve Starém Hradišti, vynesla neziskovým organizacím působícím na Pardubicku celkem 786 tisíc korun

Finální letošní Burza filantropie v Pardubickém kraji se odehrála v prostorách Zámeckého návrší v Litomyšli. Pro neziskové organizace ze Svitavska se povedlo získat rekordních 370 tisíc korun.

Pardubickém kraji byl podpořen například lyžařský kurz pro děti s handicapem, vznik chybějícího zázemí v komunitní zahradě mateřského a rodinného centra či projekt ošetřovny pro příjem zvířat a intenzivní péči.

Účinný nástroj, který dokáže konkrétně pomoci

„Moc mě těší, že právě v Pardubickém kraji máme účinný nástroj, který zaujal podnikatelskou i veřejnou sféru a který dokázal konkrétně pomoci tolika prospěšným projektům na různých místech České republiky," sdělil radní Pardubického kraje Pavel Šotola. Ten kvitoval i fakt, že se letos Burza filantropie rozšířila i do dalších krajů a setkala se zde s úspěchem. „Pozitivní ohlasy na tento výjimečný fenomén z Pardubického kraje dávají Burze filantropie hlubší rozměr," dodal Pavel Šotola.

„Jsem nesmírně vděčná za to, jaký má dnes Burza filantropie přesah. Chtěla bych poděkovat všem za podporu tohoto unikátního počinu a neziskovkám za to, s jakými nápady a jak kvalitními projekty přicházejí," poznamenala senátorka a ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, jež je i místopředsedkyní správní rady Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). Cílem této organizace je propojovat neziskový, firemní a veřejný sektor v Pardubickém kraji, podporovat vzájemnou spolupráci a výměnu zkušeností neziskových organizací, rozvíjet oblast dobrovolnictví a podílet se na rozvoji regionu.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Koalice nevládek Pardubicka (KONEP)