Běžci z partnerských měst v půlmaratonu nepropadli

Pardubice 18.4.2017 | Letošnímu vinařskému půlmaratonu kralovali Keňané, na více než 21 kilometrové trati se ale neztratili ani běžci, kteří přijeli do Pardubic z partnerských měst. Senzační výkon v půlmaratonu předvedla Patrícia Puklová z Vysokých Tater. S časem 01:24:04 skončila sedmá ve své kategorii a 99. v absolutním pořadí z téměř 1500 běžců.

Z mužských reprezentantů partnerských měst se v půlmaratonu nejlépe umístil Mikael Ostergren ze švédské Skelleftey. S časem 01:38:28 a skončil ve své kategorii 79. V absolutním pořadí byl 301. Do první stovky závodníků se „vešel" také Benni Fink ze Selbu, který se vydal na trať závodu na deset kilometrů.  Skončil v něm osmdesátý.

Pardubický vinařský půlmaraton se léta nese i v duchu mezinárodní spolupráce. I letos tato tradiční akce svedla na start jak profesionální běžce, tak rekreační sportovce. Na vinařský půlmaraton přijelo na pozvání města do Pardubic také 20 atletů z evropských měst, která pojí s Pardubicemi vzájemné partnerství. Nejpočetnější byla tradičně výprava z belgického Waregemu, který zastupovalo osm atletů. Další čtyři běžci přijeli ze švédského partnerského města Skelleftea a místního klubu AIK Friidrott Skelleftea, tři z polského Bełchatowa, tři z Vysokých Tater a dva z německého Selbu. \Vedle sportovního zážitku si z Pardubic odvezli i vzpomínky na společenská setkání, plavbu lodí po Labi a společnou prohlídku našeho města.

Zdroj: Statutární město Pardubice