Agresivní opilec zkusil napadnout ostrahu i strážníky

Pardubice – K agresivnímu hostu odmítajícímu zaplatit útratu v kasinu vyjela o půl šesté ráno hlídka strážníků poté, co se pokusil napadnout ostrahu. Po příjezdu na místo strážníci našli uplakaného 43letého muže. K slzám ho nedohnalo svědomí, ale slzotvorný prostředek použitý ostrahou podniku. Ani ten ho však nedovedl k rozumu, protože se proti strážníkům náhle rozpřáhl rukou. Další pohyb, který udělal, už byl směrem k zemi za vydatné dopomoci hlídky. Pro zabránění dalších nepředložeností a prudkých pohybů dostal pouta, odvoz na záchytnou stanici a po vystřízlivění i pokutu, kterou na místě uhradil. 

Promrzlého a otlučeného muže předali strážníci záchrance

Běžná teplota lidského těla by se měla pohybovat kolem hodnoty do 37 stupňů celsia. Venkovní počasí může s těmito hodnotami zajisté i zamíchat, ale za jasné mysli a rozumného chování takové nebezpečí nehrozí. Jenže pak nastanou stavy, kdy někdo rozum a mysli vymění za vychlazeného piva kostku z mozku a potuluje se venku oblečen nedbale. Tak, jako muž na třídě Míru, kterého přijela po oznámení spoluobčanů obhlédnout hlídka strážníků. Ti našli na zemi sedět 30letého muže, který se vlivem kombinace sněhu, ledu a vlastní opilosti několikrát vrhl k zemi a tento trik zakončil několika hlavičkami. To doložil boulemi a odřeninami. S přivolanou záchrannou službou provedli strážníci ještě dvě měření. V jednom případě šlo o hodnotu promile 1,72 a tělesnou teplotu 34,2 stupňů Celsia. Po těchto výsledcích si podchlazeného muže záchranáři odvezli. A my nejen kvůli tomuto případu dodáváme, že alkohol teplé oblečení nenahradí. 

Simuloval epileptický záchvat, napadal zdravotníky a zranil strážníka

Strážníci a zdravotníci se starali o opilého muže, kterého lidé našli na ulici. Místo onemocnění předváděl jen hereckou etudu a když pochopil, že svým hereckým talentem lékaře neošálí, začal být agresivní a jednoho ze strážníků zranil. 

K ležícímu muži na chodníku ve sněhu na Palackého třídě přivolali kolemjdoucí strážníky v pátek odpoledne. Ti našli na zemi ležet 41letého muže, který se třásl a údajně prodělával epileptický záchvat. Proto hlídka přivolala záchrannou službu, která si muže převzala k převozu do nemocnice. Ještě předtím strážníci ověřili, že muž má přes dvě promile alkoholu v dechu. Tím by příběh mohl skončit. Jenže to se bohužel nestalo.

Po převozu do nemocnice se muž začal chovat agresivně vůči zdravotníkům. Hlavním důvodem bylo, že lékař údajnou epilepsii označil za špatně sehrávané divadlo a k dalšímu vystoupení odkázal opilého simulanta na záchytnou stanici. Další hlídka strážníků proto vyjela agresora uklidnit. Hrubé jednání však muž za přítomnosti mužů zákona ještě stupňoval a proto došlo na pouta. Při jejich nasazování však muž udeřil jednoho ze strážníků vlastní hlavou a pokusil se vysmeknout a strážníkovi vyvrátil prst. Případ si tak krom záchytné stanice převzala Policie ČR pro podezření z trestného činu.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice