Agresivní muž ve vozovce

Pardubice – Muž běžící po pardubické „rychlodráze" směrem na Dubinu znepokojil řidiče, kteří před šestnáctou hodinou touto velmi frekventovanou silnicí projížděli. Několik z nich se obrátilo na linku 156.

Po stopách dvacetiletého běžce, vyrazila výjezdová hlídka strážníků, která jej po krátké chvílí nalezla. Stále běžel a při spatření hlídky ještě zrychlil. Na výzvy k zastavení nereagoval, strážníci proto vyrazili za ním. V ulici Jana Zajíce jej strážníci dostihli a protože stále odmítal na zákonnou výzvu zastavit, došlo na použití donucovacích prostředků a svedení muže na zem a jeho spoutání. Následný test na alkohol vyšel negativní, zato test na návykové látky ukázal, že muž si běží svůj soukromý amfetaminový půlmaraton. Dle vlastních slov chtěl takto nabuzen pokračovat až do Holic. Místo do cíle putoval ale na záchytnou stanici, kde byl posléze dořešen za neuposlechnutí výzvy úřední osoby a předán odpovědné osobě.

Výměna názorů skončila ránou do nosu

Ránou do nosu, která napadenému spustila krvácení, skončila výměna názorů dvou pubertálních chlapců v Bubeníkových sadech v Pardubicích. Čtrnáctiletý zraněný muž vyhledal hlídku strážníků, která na místo akorát přijela, a roztržku hlídce oznámil. Strážníci na místě zastihla patnáctiletého podezřelého, který už se chytal k rychlému odchodu. Oba chlapci se znají, přišli do parku spolu a útočník se k hádce i napadení také doznal.

Strážníci prohlédli a ošetřili drobné zranění, ztotožnili dosud přítomné svědky a zkontaktovali zákonné zástupce obou mladíků. Zraněného pak předali matce, která na místo přijela. Celým případem se kvůli nízkém věku obou aktérů bude zabývat odbor sociálně právní ochrany dětí a také správní orgán. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice