Adventní pečení cukroví si žáci ze ZŠ Rybitví užili…

Pardubice – Žáci ze ZŠ a MŠ Rybitví přijeli na návštěvu do SPŠ potravinářství a služeb v Pardubicích.  Šesťáci měli možnost nahlédnout budoucím pekařům a cukrářům pod ruce a hlavně si vyzkoušet předvánoční výrobu pečiva a cukroví. Záštitu nad akcí převzali radní pro školství Bohumil Bernášek a ředitel střední potravinářské školy Zdeněk Zitko.

„Z hlediska správného formování našeho čerstvě otevřeného druhého stupně základní školy je pro nás důležité navázání spolupráce se středními školami. Byla jsem velice potěšena vřelostí přijetí ze strany SPŠ i nadšením našich žáků. V očích mnoha z nich jsem viděla skutečné okouzlení a věřím, že své nově získané dovednosti předvedou před vánočními svátky svým rodinám," sdělila Markéta Hujerová, ředitelka ZŠ a MŠ Rybitví.  

Mladí hosté školy byli rozděleni do dvou skupin. V cukrárně vyráběli linecké pečivo a vanilkové rohlíčky, v pekárně koláče s makovou a oříškovou náplní. Dařilo se jim, učitelé odborného výcviku nešetřili chválou a tak si za dobře odvedenou práci odnesli chutnou výslužku.

„Těší mě, že se nám podařilo dětem ze základní školy zpříjemnit předvánoční čas a že si mohli vyzkoušet pekařské řemeslo. Pardubický kraj pravidelně  prezentuje své střední školy žákům základních škol a jejich rodičům. Potravinářská škola oslavila nedávno 100 let od svého vzniku a má se rozhodně čím chlubit," dodal Bohumil Bernášek.  

Zdroj a foto: Pardubický kraj