Advent s vůní alkoholu

Pardubice – Konec roku se kvapem blíží a bujaré vánoční večírky jsou v plném proudu. To se odráží i na výkonu naší služby. Strážníci za víkend vyjížděli hned k devíti opilcům, kteří nevěděli kdy skončit.

Byli mezi nimi hosté, co nechtěli opustit provozovnu i když bylo po zavírací době, cestovatelé, co čekají na spoj domů, jenže ten už jaksi nejede, unaveného konzumenta, který se uložil ke spánku přímo u odpadkových košů benzínové čerpací stanice. Mějte na paměti, že venku panuje chladné nebo i mrazivé počasí, proto jakékoli nocování pod širákem muže být zdraví nebezpečné.

Kde se tady vzala ta kočka?

Aktivita pekla a sledování hříšníků nabírá v prosinci na obrátkách. Nevíme, jaký konkrétní úkol dostala černá kočka, která se zjevila na parapetu bytu v centru města. V sobotu nad ránem si malého pozorovatele všiml obyvatel bytu a vyrozuměl strážníky.

Záchrannou operaci značně ztížila alergie členů rodiny na kočičí chlupy, kvůli které nebylo možné provést záchranu kočky tím nejjednodušším způsobem, tedy otevřít okno vzít kočku a odejít. Mňoukající kočka seděla na parapetu ve výšce zhruba pěti metrů, a tak přišli na řadu hasiči se svou technikou. Po scéně, která jako by byla z pera Hollywoodských scénáristů, skončila kočička v náručí hasičů a později i strážníků. 

Autor: Mgr. Holešovská Blanka – Preventivně informační služba Městská Policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice