Nasavrčtí hasiči se těší z nové požární zbrojnice

Chrudimsko – V Nasavrkách je důvod k oslavě, protože se zde pro místní hasiče otevřela zrekonstruovaná hasičská zbrojnice. Celkové náklady se vyšplhaly na 14 milionů korun s tím, že 4,5 milionu získalo město z dotace generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a 1,5 milionu z dotace Pardubického kraje. Proto se na dokončenou stavbu přijel podívat také hejtman Martin Netolický.

„V roce 2016 jsme podepsali memorandum o spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, kdy jsme se zavázali spolupodílet se na vyhlášených dotacích na pořízení dopravních automobilů a na stavby a rekonstrukce požárních zbrojnic. Díky této spolupráci jsme podpořili nákup přibližně dvou stovek dopravních automobilů, kdy jsme na jednoho žadatele vyčlenili 300 tisíc korun ke 450 tisícům, které poskytl stát. V případě zbrojnic jsme připraveni podpořit úspěšně žadatele částkou 1,5 milionu korun v případě jednotek požární ochrany JPO II a JPO III. U jednotek JPO V se pak jedná o částku jednoho milionu korun. V případě Nasavrk se jednalo v roce 2022 o částku 1,5 milionu korun, kterou jsme přidali ke státní dotaci ve výši 4,5 milionu korun," řekl hejtman Martin Netolický.

Hasičská zbrojnice v Nasavrkách byla postavena v akci Z. V roce 1986 byla dokončena první etapa stavby a v roce 1992 druhá etapa. Studie zásadní přestavby prostor vznikla již v roce 2017. Samotná přestavba byla zahájena v lednu 2023 s dokončením na podzim téhož roku.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj