71. Zlatá přilba města Pardubic…

Praha / Pardubice – Pardubické plochodrážní závody mají ve světě obrovský zvuk. Jsou založeny nejenom na dlouholeté tradici, ale především na kvalitě. Proto lákají pravidelně na start jezdce nejenom zvučných jmen, ale i ty, jímž kariéra teprve začíná. Letošní 71. Zlatá přilba města Pardubic se koná 6. října 2019

ZLATÁ PŘILBA

V Pardubicích se od roku 1929 koná motocyklový závod na ploché dráze. V současnosti je nejstarším pravidelně pořádaným závodem tohoto druhu na světě. Každoročně láká do hlediště stadionu ve Svítkově více jak deset tisíc příznivců, kterým nabízí atraktivní podívanou na šestici jezdců jedoucích bezmála stokilometrovou rychlostí po ovále na strojích, které nemají brzdy. Na hlinitopísčitém povrchu se představí opět mnoho jezdců absolutní světové špičky bojujících o ve světě ceněnou trofej. Proti nim stojí nejlepší domácí jezdci.

FINÁLE MISTROVSTVÍ SVĚTA NA PLOCHÉ DRÁZE DO 21 LET

Již v pátek večer bude tento svátek zahájen závodem finále mistrovství světa v kategorii jezdců do 21 let. Na zdejší dráze se tak stane již po jedenácté v historii tohoto šampionátu. Pardubice jsou nejčastějším místem, kde se o tituly v této kategorii bojuje. Nejvyšší divácká návštěva ze všech závodů těchto šampionátu je tím nejlepším vysvědčením. V letošním roce to opět bude poslední závod seriálu a v Pardubicích tak bude korunován nový mistr světa v této kategorii.

ZLATÁ STUHA JUNIORŮ

Během tradičních třídenních závodů se samozřejmě koná také vložený závod juniorských nadějí, nazvaný Zlatá stuha. Letos již po čtyřicáté páté. Také tento závod se pyšní přídomkem nejstarší plochodrážní závodjuniorů na světě a i on je stejně jako Zlatá přilba starší než samo mistrovství světa v této kategorii. I v tomto závodě se již představilo a zřejmě i představí mnoho budoucích světových šampiónů.

JAWA CUP 250 ccm

Během pardubického plochodrážního víkendu se ve Svítkově uskuteční po šesté také jedna z nejmladších plochodrážních kategorií. Uskuteční se závod dvoučlenných národních družstev v závodě, který nese jméno jednoho z největších podporovatelů této disciplíny – továrny v Divišově, která je promotérem tohoto závodu.

Více informací najdete na www.zlataprilba.cz

Zdroj a foto: Zlatá přilba Pardubice