50 fláků od Sklepáků. Legendární divadlo bude slavit v Pardubicích…

Pardubice – 50 let existence kultovního Divadla Sklep a 40 let od jeho prvního mimopražského vystoupení, které se uskutečnilo v Pardubicích. A navíc je tomu přesně 25 let, co Sklepáci jezdí do města perníku pravidelně. „To jsou snad dostatečné důvody k oslavám, navíc na místě, kde to znovu začalo, tedy v Domě kultury Dukla," prohlásil Václav Mazal, pořadatel představení, jež nese název 50 fláků od Sklepáků. To se odehraje v úterý 7. září od 19 hodin.

Vše, na co si Sklepáci vzpomenou

A na co se diváci mohou těšit? „Asi na všechno, na co si Sklepáci budou schopni vzpomenout. Mělo by jít o průřez tvorbou, ale kdo ví, jestli si ještě vybaví, co hráli před 50 lety," konstatoval Václav Mazal na adresu souboru, který vznikl v roce 1971 na hromadě uhlí a brambor ve sklepě skutečného domu, v němž bydlel David Vávra.

Od té doby prošla Sklepem celá řada osobností. Kromě „otců zakladatelů" Davida Vávry a Milana Šteindlera to byl například Tomáš Hanák, Václav Marhoul, Eva Holubová, Ondřej Trojan, Ivana Chýlková nebo třeba Jiří Macháček či Jiří „Fero" Burda.

Zakladatelé Divadla Sklep – David Vávra a Milan Šteindler | foto: Petr Beneš

Co říkají květákové hodinky Davida Vávry?

Kdo ze slavných Sklepáků se v Pardubicích objeví, je ve hvězdách. Jedno je ale jisté. „Pověstné květákové hodinky Davida Vávry ukazují, že už je nejvyšší čas na pořízení vstupenek," dodal pořadatel speciálního pardubického představení.

LÍSTKY v prodeji na smsticket

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Divadlo Sklep
Historické foto: Petr Beneš