16letý mladík pod vlivem alkoholu i drog. Chytil pod krkem dívku, prát se chtěl i se strážníky

Pardubice – Agresivní mladý muž, který v centru města napadá kolemjdoucí. Tak znělo oznámení, které strážníci v úterý přijali na linku 156. Pachatelem byl teprve šestnáctiletý mladý muž.

Ten ve Smilově ulici nejprve obtěžoval jednu dívku a chytil pod krkem její kamarádku. Vzápětí se začal pouštět i do chlapců, kteří se napadené přišli zastat. Z místa odešel na Masarykovo náměstí, kam za ním zamířila hlídka městské policie. Ani tady s agresivními projevy neskončil a dál se pokoušel vyvolat konflikt s lidmi až do příjezdu hlídky strážníků. Ani přítomnost uniforem mu chuť k vyvolávání konfliktu nesebrala.  Vzhledem k neustávajícím agresivním výpadům strážníci pojali podezření, že s mladíkem lomcuje nejen puberta, ale i nějaký lomcovák. A bohužel se nemýlili.

Nařízená dechová zkouška ukázala hodnotu 1,65 promile alkoholu v dechu. To u šestnáctiletého mladíka překvapilo, ale bohužel to nebylo ještě vše.  Test na návykové látky ještě ukázal na užití amfetaminu. Vzhledem k této kombinaci a agresivnímu chování jej strážníci převezli k lékařskému vyšetření na záchytnou stanici. Zde byl lékařem přijat k hospitalizaci do odeznění příznaků intoxikace a bude předán zákonnému zástupci. Vzhledem k tomu, že v takovém stavu strážníci mladíka neviděli poprvé, bude se případem zabývat i orgán sociálně-právní ochrany dětí pardubického magistrátu. 

Hledaná dívka jela v autobuse načerno. Dojela na policejní stanici

Pod falešnou identitou cestují hromadnou dopravou zpravidla jen dva typy lidí – celebrity a černí pasažéři. V případě 16leté dívky, která se v autobuse dopravního podniku začala postrkat s revizorkou přivolaná hlídka strážníků zjistila několik dalších důvodů. Dotyčná si vymýšlí jména, protože nemá platný lístek. Při zadání jména skutečného se ukázalo, že dívka je v pátrání. To znamenalo, že její výstupní stanicí bude stanice Policejní. A stanice je konečná.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice