Zlodějova přítelkyně volala na strážníky policisty. Ti ji poděkovali za vyřešení dalšího případu

Pardubice – Jak je důležité mít přítelkyni, která se vás zastane za každé situaci i v boji proti „útlaku" kapitálu a spravedlnosti se v Pardubicích přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ale jestli jí byl ve finále vděčný, to se na základě dalšího vývoje událostí už těžko odhaduje.

Hlavní aktér této epizody totiž vyšel z obchodu přímo před projíždějící hlídku strážníků a viditelně znervózněl. Měl s tím co do činění hranatý tvar, který se mu nápadně rýsoval pod bundou a kterého se urychleně stihl zbavit, než hlídka otočila služební vůz. Po chvíli zapírání se u zaparkovaného automobilu našlo odložené zbrusu nové dárkové balení Metaxy, které shodou okolností opustilo obchod bez zaplacení. Muž se přiznal, že se tak stalo jeho přičiněním.

Strážníci mezitím zjistili, že mu nedávno skončila podmínka za podobný přístup k cizímu majetku, zato mu běží jiná – tentokrát za podvod. Za této situace se do řešení případu zapojila mužova přítelkyně, která strážníky řešící krádež obvinila z údajné diskriminace a přivolala si na místo hlídku Policie České republiky, která měla situaci zachránit. Hlídka policistů ji za toto oznámení poděkovala. Policisté za rohem totiž řešili poškozená vozidla, kterým někdo ukopal zpětná zrcátka. Po příjezdu na místo krádeže k těmto ukopaným zrcátkům našli policisté i svého hledaného podezřelého. Počkali proto, než strážníci dořeší krádež likéru a 25letého muže si rovnou převzali k dalšímu řešení. 

Příbuzní se poprali, děti odešly na vlak. Hodinu po půlnoci je tam našli strážníci

Opuštěné dvě děti ve věku 13 a 10 let oznámila strážníkům ostraha hlavního nádraží. Čekali zde na vlak. Hlavní problém ale byl, že byla jedna hodina ráno a u dětí nebyl nikdo z dospělých. Proto strážníci přijeli na místo a začali zjišťovat, co se stalo. Nevlastní sourozenci byli na oslavě u příbuzných, kde hádka přerostla ve rvačku a děti odešly s tím, že pojedou k jiným příbuzným. To zbytek domácnosti zřejmě neřešil vůbec. Otec chlapce sice za nimi sice po nějaké době na nádraží dorazil taxíkem, ale když s nimi nenašel matku, zase odjel a děti na nádraží prostě nechal. Strážníci zjistili, že děti mají v Pardubicích ještě tetu, která by se jich mohla ujmout, ta to ale odmítla s tím, že se bojí otce.

Hlídka zvládla přes další známé a příbuzné sehnat ještě telefon na společnou matku obou dětí. Ta ale telefon nezvedala. V tu chvíli strážníkům došli příbuzní i možnosti řešení této šílené rodinné situace a proto se obrátili na pracovnici sociálního odboru. Ta se dostavila na místo děti převzít. Strážníkům se mezitím podařilo na asi desátý telefonát znovu kontaktovat již dříve oslovenou tetu obou dětí, která nakonec souhlasila, že se dětí do rána ujme. Za přítomnosti pracovnice sociální péče jí strážníci děti předali a případ dále zůstává v řešení pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí pardubického magistrátu.   

Jeden den, jeden zloděj, dvě krádeže, tři hodiny a tři lahve

Podivně hranatou ruku spatřili strážníci v neděli na Palackého třídě. Patřila 33letému muži a měla poměrně jednoduché vysvětlení. Známý recidivista v rukávu ukrýval lahev třešňového likéru, kterou před chvílí ukradl v nedalekém obchodním domě. Téměř běžná událost, pokud by nešlo o muže, kterého za tu samou krádež toho samého likéru strážníci neřešili před třemi hodinami v tom samém obchodě. Scénář totožný jen s jedním rozdílem. Dopoledne muž ukradl lahve rovnou dvě. Do třetice už strážníci neměli trpělivost na další pokus. Muže, který nadýchal 1,62 promile alkoholu, umístili na záchytku, dokud jeho žízeň neodezní. Všechny kradené lahve se ten den do prodejny vrátily bez újmy a muž byl strážníky za obě krádeže dořešen v příkazním řízení. 

Agresivní muž hrozil kolemjdoucím. Chtěl další drogy

"Blbě na mě čumí a se*ou mě!" Těmito slovy zdůvodnil své agresivní jednání 31letý muž, pro kterého si strážníci jeli na Palackého třídu. Těmito a jinými nadávkami častoval kolemjdoucí, kteří měli tu drzost projít okolo. Před několika se dokonce stavěl do jakého zápasnického postoje a po dalších pod hrozbou násilí požadoval marihuanu bez ohledu na to, že žádnou neměli. Strážníci na místě zjistili, že mají co do činění s mužem, který je čerstvě pod vlivem alkoholu a právě si "střelil" dávku pervitinu. V tomto stavu zcela zjevně neovládal své chování a jednání a byl nebezpečný sobě i svému okolí. Z těchto důvodů byl do odeznění všech halucinogenů umístěn na záchytnou stanici a propuštěn s pokutou za své hrubé jednání.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice