Zlatý hattrick taekwondistky ve Skotsku

Pardubice – Na otevřeném mistrovství Skotska v taekwondo, které se konalo v Motherwellu, se sešli závodníci z mnoha evropských zemí, včetně Anglie, Skotska, Walesu, Irska, Španělska, Holandska, Belgie a České republiky. Naše osmičlenná výprava zde také zazářila a přivezla domů celkem 16 medailí: 5 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových.

Největší hvězdou výpravy byla Adéla Zavoralová, která získala zlatý hattrick, když triumfovala ve třech disciplínách: technických sestavách, sportovním boji a speciálních kopech ve výskoku. Tento úspěch není její první hattrick. Adéla dokázala přivézt zlato ze tří soutěží v řadě – po vítězstvích na mistrovství České republiky a Czech Open dominovala i ve Skotsku.

Dalším úspěšným členem výpravy byl Jáchym Šubrt, člen státní reprezentace a čerstvý zlatý medailista z mistrovství Evropy ve Slovinsku. Přidal zlato ze sestav, kde porazil svého kolegu z reprezentace ČR a člena školy Sonkal Praha. V semifinále sportovního boje mu tento kolega porážku oplatil, ale i tak Šubrt získal bronz a dále i stříbro.

Marek Vorlíček, soutěžící ve veteránské kategorii, vybojoval zlatou medaili ve sportovním boji po vítězství nad soupeři ze Skotska, Španělska a Irska a přidal ještě bronz ze sestav. Jeho dcera Nikola získala stříbro ve sportovním boji a bronz v technických sestavách.

Kačka Hrčková přivezla stříbro po finálové prohře s krajankou ze Sonkalu. Lucka Kratochvílová získala bronz v technických sestavách, kde v semifinále vypadla členkou státní reprezentaci ze Sonkalu Praha a ještě přidala dvě stříbra ve sportovním boji jednotlivců i týmů. Terka Stránská si odnesla stříbrnou medaili, když ve finále podlehla týmové kolegyni Adéle, ale přesto holky mají na svém kontě cenné vítězství nad Angličankami, Skotkami a Irkami.

Trenér Petr Kortan získal bronz ve veteránské kategorii, když ho v semifinále vyřadil úřadující mistr Evropy ze školy Sonkal Praha.

Celkově naše výprava skvěle reprezentovala Českou republiku, Pardubický kraj, město Pardubice, a s hrdostí a pokorou slibuje, že bude pokračovat v tvrdé práci, aby dosáhla dalších úspěchů. Jak stojí ve filmové hlášce: "Zřejmě slušný oddíl."

Autor: Radek Kolář, 6. Dan – hlavní trenér Taekwon-Do ITF Pardubice, z.s.
Zdroj a foto: Taekwon-Do ITF Pardubice, z.s.