Zimní sportovní park: Startujeme!

Pardubice – Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice otevírá své brány už o víkendu. Provoz zahájí v sobotu 15. prosince „Open Day", jehož vyvrcholením bude hokejová exhibice. Úvodní buly vhodí dostihová legenda Josef Váňa. Veřejnost na zbrusu novou mobilní ledovou plochu poprvé vyjede o den později, v neděli 16. prosince. Bruslit se bude až do konce února příštího roku, kdy se na závodiště vrátí dostihový provoz.

Ledová plocha s rozměry kanadského hřiště během několika týdnů „vyrostla" na prostranství před hlavní tribunou. K dispozici bude prioritně pro veřejné bruslení, přístupná bude také školkám a školám, ale i zájemcům o tzv. hobby bruslení či kondiční bruslení.

„V Pardubicích vzniká nový prostor pro sportování a zábavu s bonusem neopakovatelného genius loci legendární Velké pardubické. Věříme, že se nám podaří oživit unikátní lokalitu závodiště i mimo dostihovou sezonu a především, že si sem najde cestu co nejširší veřejnost včetně dětí nejen z pardubických škol," říká primátor města Pardubice Martin Charvát.

Zimní sportovní park: Startujeme!
« z 5 »

Právě pro mateřské a základní školy budou v pracovním týdny vyhrazené dopolední hodiny, odpoledne bude patřit veřejnému bruslení, večerní hodiny pak jsou k pronájmu pro uzavřené skupiny. O víkendech a prázdninách bude kluziště otevřeno prioritně pro veřejné bruslení. V únoru budou moci navíc ve sportovním víceboji soutěžit děti za základních škol. Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, bude otevřena ve všední dny od 8:00 hod. (o víkendech od 8:30 hod.) až do 21:00 hod. Zvláštní režim je nastaven pro Štědrý den a Silvestr. Přesný časový harmonogram je vyvěšen na webu závodiště www.zavodistepardubice.cz, kde bude k dispozici také online prodej vstupenek a rezervační systém pro pronájem plochy. Vstupné pro děti je ve výši 20 korun, pro dospělé 30 korun za jeden časový blok bruslení. Děti do šesti let věku mají vstup zdarma, organizované školní třídy platí 10 korun za osobu. Vstupenky je možné samozřejmě zakoupit také na místě v pokladně, která je umístěna v modernizovaném vestibulu hlavní tribuny. Zde jsou k dispozici také šatny, občerstvení a další služby – například půjčovna či broušení bruslí.

„V areálu nabízíme parkování zdarma. S Dopravním podnikem města Pardubice jsme se také domluvili na zřízení nové linky hromadné dopravy. O víkendech, svátcích a o prázdninách bude až do areálu závodiště na zastávku Zimní park zajíždět linka č. 80 ze stanice Hlavní nádraží," prozrazuje místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že k cestě na závodiště je možné využít také běžných linek městské hromadné dopravy na zastávku Závodiště či vlakového spojení jak z pardubického nádraží, tak z opačného směru od Chrudimi.

Open Day

Zimní sportovní park bude pro veřejné bruslení otevřen od neděle 16. prosince. V sobotu 15. prosince se uskuteční oficiální zahájení bruslařské sezony „Open Day", jehož vrcholem bude hokejový zápas veteránů pardubického klubu HC Dynamo a české reprezentace. Úvodní buly vhodí osminásobný vítěz Velké pardubické a úspěšný dostihový trenér Josef Váňa. Za českou reprezentaci nastoupí například Jaroslav Bednář, Richard Žemlička, Tomáš Vlasák, Jan Alinč a další. Do branky se postaví Dušan Salfický, který během zápasu vystřídá reprezentační tým i za tým pardubický. Ten zastoupí například Richard Král, Tomáš Blažek, Jaroslav Kudrna, Michal Tvrdík, Robert Vršanský a další.

Hokejový zápas začíná v 17:00 hod. Předcházet mu budou už od 9:00 do 13:00 hodin utkání ligy starších a mladších žáků Pardubického kraje, konkrétně týmů HC Dynamo vs. HC Litomyšl. Odpoledne mezi 13:30 – 15:30 hod. se na ledě představí mladé hokejové a krasobruslařské naděje. Vstupné na Open Day je zdarma.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.