Zbloudilého a zmrzlého seniora z Vrchlabí strážníci oblékli a poslali zpět

Pardubice – Nedávno jsme na našem facebookovém profilu žádali veřejnost o materiální pomoc pro osoby, které v zimě najdeme v nedostatečném oblečení. A jsme nejen rádi, že jste naši výzvu vyslyšeli, ale že vám můžeme i říci, že tato pomoc už dorazila těm, kdo ji potřebují.

Na linku 156 jsme v úterý přijali telefonát o muži, který se pohybuje na Hradecké ulici – ve frekventované výpadovce na Hradec Králové. A skutečně tomu tak bylo. Po silnici kráčel 66letý muž z Vrchlabí. Strážníkům jeho osud nebyl lhostejný. V první řadě muž neměl odpovídající oblečení pro toto počasí – mikina, kalhoty a sandále nebyly zrovna to nejlepší. Strážníci jej proto odvezli na služebnu, kde mu právě z vámi darovaného oblečení doplnili potřebné věci. Muž za tuto pomoc velice děkoval, protože opravdu mrznul. Mezitím na operačním středisku sháněli potřebné informace.

Začali jsme u kolegů z Městské policie Vrchlabí, kteří muže dobře znají. Jde o seniora s velmi kladným vztahem k alkoholu, kterého před třemi dny z nemocnice přeložili na záchytnou stanici v Hradci Králové. Odtamtud putoval patrně pěšky přes Býšť a Holice, kde díky dobrým lidem přespal, až do Pardubic. Strážníci ve Vrchlabí upozornili tamního sociálního pracovníka, který má muže na starost a společně dohodli, jak nejlépe tohoto poutníka zase vrátit domů.

Hlídka v Pardubicích toulavého stařečka doprovodila na nádraží, a protože byl bez peněz, zakoupila mu i lístek na vlak. S mužem i průvodčím se strážníci domluvili na přestupu ve Staré Pace a kolegové z Vrchlabí zase slíbili jeho převzetí. Celá akce se podařila, jak nám strážníci z Vrchlabí potvrdili. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice