Závěr pardubické sezony bude opět patřit neziskovému sektoru…

Pardubice – Je už tradicí několika posledních let, že závěrečný mítink pardubické sezony patří neziskovému sektoru. Dostihový spolek a.s. zve klienty, zaměstnance, ale i dobrovolníky charitativních organizací a zařízení v oblasti sociálních služeb, aby si užili a zažili atmosféru dostihů. Pro ně a pro všechny návštěvníky Závěrečného dostihového dne je připraven rozmanitý doprovodný program.

První ze sedmi dostihů závěrečného mítinku konaného v sobotu 27. října startuje ve 12:00 hodin, už o půl hodiny dříve se ale uskuteční první z bodů doprovodného programu. Závodiště symbolicky oslaví 100. výročí vzniku Československa a společně s pětinásobným vítězem Velké pardubické Janem Faltejskem zasadí „strom svobody" v rámci stejnojmenné celostátní kampaně. Strom najde své místo u vstupu do areálu závodiště na hlavní promenádě a nedaleko tribuny I.

Po celé odpoledne bude návštěvníkům otevřena výstava fotografií z pardubických dostihů autorů Jaroslava Šindeláře a Miroslava Majera, kteří patří k dlouholetým fotografům nejen dostihového dění na pardubickém závodišti. Výstava bude instalována před tribunou D.

Další zkušený fotograf Miloš Fic bude rozdávat své podpisy v rámci autogramiády ke knize Přes překážky ke hvězdám, která vychází v těchto dnech u příležitosti 25. výročí Dostihového spolku a kterou závodiště slavnostně pokřtilo při mítinku se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Fotografie zachycující emoce a příběhy dostihů slovem okomentoval Miroslav Macek. Publikace bude k dispozici ve stánku Dostihového spolku ve vestibulu tribuny D, kde se také o přestávkách po 3. a po 5. dostihu autogramiáda uskuteční.

Diváci uvidí také dva dostihy poníků a mohou se svézt po dostihové dráze konibusem. Zastávka je u tribuny označené písmenem I.

Závěrečný dostihový den se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.


Po skončení dostihového mítinku se Dostihový klub na hlavní tribuně promění v hudební scénu. Od 18 hodin se tu uskuteční HELP JAM FEST. Tento projekt pomáhá, tentokrát jednomu z nejznámějších pardubických muzikantů – varhaníkovi a klavíristovi Vlastimilu Bičíkovi. Na akci jako první zahraje jeho domovská kapela eNDee, hrát ale hity ze všech možných žánrů budou v "jamu" další muzikanti z celé republiky. Vstupné na tuto akci je dobrovolné, pro příchozí po skončení dostihového dne je vstupné na závodiště bezplatné.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.