Zámek v Bystrém přijal první uprchlíky z Ukrajiny…

Svitavsko – Jednou z prvních ubytovacích kapacit, kterou Pardubický kraj začal připravovat pro válečné uprchlíky z Ukrajiny, byl zámek v Bystrém u Poličky. Do něj se nastěhovali první obyvatelé. Další by měli následovat dnes.

Vedle tohoto kraj pokračuje v adaptaci dalších ubytovacích kapacit včetně domova mládeže v Rybitví či objektu v Lanškrouně. Jejich následná aktivace proběhne po dokončení všech nezbytných úprav dle aktuálních potřeb.

„Zámek v Bystrém byl tento týden kompletně dovybaven a připraven na nouzové ubytování ukrajinských uprchlíků. Jedná se o ubytování, které nemusí být na jednotky dnů, ale je připraveno i pro dlouhodobější ubytování. Předpokládáme, že pokud to bude nutné, tak bude možné v objektu ubytovat až 160 osob s tím, že v tuto chvíli je připraven pro 107 osob. V tuto chvíli je zde ubytováno 20 osob s tím, že v průběhu pátku očekáváme dalších přibližně 40. Je tak předpoklad, že by zámek mohl být na stávající kapacitu plný již do konce tohoto týdne," uvedl hejtman Martin Netolický.

„Ubytovaným jsme zajistili možnost stravování, které však není zahrnuto v příspěvku, který kraj dostane od státu. Stravu by si tak měl každý ubytovaný hradit samostatně z prostředků, které získá jako humanitární pomoc od České republiky," vysvětlil hejtman

PK-Zamek-Bystre-ubytovani-Ukrajina-pomoc-0403202201
« z 4 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj