Žákyně poličské gastronomické školy reprezentovala ve Francii…

Polička/Caen – Čtrnáct zemí, celosvětové finále soutěže barmanů a krásy francouzské Normandie. To zažila díky svému umění a zručnosti Kateřina Vymazalová, osmnáctiletá žákyně Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Poličce.

Kateřina v lednu zvítězila v národním kole barmanské soutěže a Českou barmanskou asociací byla vyslána jako reprezentant České republiky do 22. ročníku soutěže Calvados Nouvelle Vogue International Trophies, jehož letošním tématem byl calvados a zelenina.

Kateřina nevynechala žádnou soutěžní přípravu a školní lavice téměř natrvalo vyměnila za mixážní pult, kde vytvářela kreativní koktejly s primární zeleninovou ingrediencí a calvadosem," uvedla učitelka ze SOŠ a SOU Polička Jitka Boháčová.

Soutěžící prošli i vzdělávací částí, zažili tak exkurzi do muzea calvadosu, Calvados Experience, což byl pro soutěžící ojedinělý zážitek a odborná příprava zároveň, a zhlédli 3D projekci zaměřenou na vývoj calvadosu doplněnou ochutnávkou. Během samotné soutěže účastníci absolvovali test, který vyzkoušel úroveň povědomí soutěžících o historii calvadosu. Vrcholem pak byla praktická část – míchání drinků. Zde se Kateřina Vymazalová umístila na 10. příčce a splnila tak úkol, který jí byl svěřen – zviditelnit zemi, která byla do této přehlídky vybrána poprvé.

„Měli jsme čest reprezentovat Českou republiku, čehož si moc vážíme. Získali jsme zkušenosti z francouzského barmanství, navázali kontakty s ostatními soutěžícími a celý pobyt nás namotivoval do další práce," zhodnotila soutěž Petra Reslerová, učitelka odborného výcviku SOŠ a SOU Polička a úspěšná „trenérka" Kateřiny Vymazalové.

Těší mě každý úspěch žáků i studentů z našeho kraje, zvláště když se v tomto případě jednalo o vůbec první účast českých barmanů v této soutěži. Kateřině přeji, ať ji to co dělá, stále naplňuje a přináší radost," řekl radní pro školství Bohumil Bernášek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj