Zahajovací dostihový den bude i s diváky…

Pardubice – Dostihová sezona v Pardubicích startuje v sobotu 20. června. Její zahájení bylo odloženo o šest týdnů, a to kvůli epidemiologické situaci v České republice a následnými opatřeními přijatými Vládou ČR, Ministerstvem zdravotnictví ČR a hygieniky. Teď se už fanoušci překážkových dostihů dočkali, premiérový mítink sezony totiž bude i za účasti diváků.

Nejaktuálnější informace z Pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření z úterý 16. června hovoří o tom, že dostihový mítink v sobotu 20. června může být výraznějších omezení pro návštěvníky.  Při sobotních dostizích nebude nutné uzavírat sektory pro návštěvníky, jak bylo dosud nutné. V praxi to znamená, že bude umožněn volnější pohyb diváků, kterých může dorazit na dva tisíce. Zbývající kapacitu 500 osob si Dostihový spolek rezervuje pro přímé účastníky dostihového provozu a obchodní partnery, bez kterých by nebylo pořádání dostihového mítinku možné.

„Je to pro nás velmi čerstvá, ale dobrá zpráva. Doposud platilo, že musíme mít vymezené stavebně oddělené sektory s vlastním vstupem pro maximálně 500 osob a že se návštěvníci nesmí mezi sektory pohybovat. To se dnešním dnem mění," uvedl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. Samozřejmě je však nutné dodržovat stále platná hygienická opatření (rozestupy, roušky v krytých prostorech, dezinfekce rukou apod.)

Pro diváky tak jsou k dispozici otevřené prostory areálu Pardubického závodiště a také krytá tribuna A, která byla původně plánována jako jeden ze sektorů. V online prodeji na webových stránkách www.zavodistepardubice.cz v sekci VSTUPENKY jsou vstupenky na tribunu A s tím, že jejich majitelé si mohou vybrat mezi tribunou a otevřeným prostorem. Vstupenky do celého areálu se budou prodávat na pokladnách Pardubického závodiště v den konání Zahajovacího dostihového dne.

Vstupné do celého areálu (včetně tribuny A) je jednotné, a to 120 Kč za osobu. Děti do 150 cm a držitelé průkazů ZTP, TP a ZTP/TP mají vstup zdarma; mládež do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 60 let mají nárok na slevu. První dostih startuje ve 13:00 hod., areál Pardubického závodiště bude otevřen v 11:30 hod.

Zdroj: Dostihový spolek a.s.