Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka…

Pardubice – V Pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti tradičně připravili herci Východočeského divadla Pardubice.

Milé překvapení čekalo na dětské pacienty v Pardubické nemocnici v průběhu pondělního dopoledne. Řada z nich s úžasem v očích hleděla ke dveřím pokoje, když se v nich objevil anděl. A v patách měl Mikuláše i hrůzostrašně vyhlížejícího čerta. Již tradičně na dětské oddělení a oddělení dětské chirurgie dorazila návštěva tří nadpřirozených bytostí a pochopitelně nepřišla s prázdnou. Přinesla s sebou i „dodatečnou" mikulášskou nadílku.

Balíček s různými laskominami z rukou anděla i vřelé slovo od důstojného Mikuláše a rozverného čerta čekaly na každého dětského pacienta. Někteří milou návštěvu potěšili básničkou a písničkou, ti menší, ostýchavější se zase ukryli v náručí maminek. Ale nikoho z nich si čert s sebou neodnesl, pytel na zlobivé děti mu při odchodu zůstal prázdný.

Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka
« z 9 »

Zpestření pobytu dětí v Pardubické nemocnice již tradičně připravují herci Východočeského divadla Pardubice. Tentokrát mezi ně ve slušivém kostýmu Mikuláše zavítal Alexandr Postler, sněhobílé šaty s andělskými křídly oblékla Eliška Lásková a za čerta se převlékl Petr Červený.

Zdroj a foto: Nemocnice pardubického kraje