Z krajského skladu odjíždí na Ukrajinu další kamiony…

Orlickoústecko – V pondělí ráno překročily hranici v ukrajinském Užhorodu tři kamiony s humanitární pomocí z Pardubického kraje, další tři kamiony s humanitární pomocí budou v krajském skladu v České Třebové naloženy a vypraveny v průběhu dnešního dne. Krajský velkokapacitní sklad tak bude znovu připraven k příjmu materiálu ve středu od 14 do 19 hodin.

„Jen v pondělí se nám podařilo dostat do skladů v Užhorodu a blízkém okolí tři plně naložené kamiony s humanitární pomocí z celého kraje. V průběhu dnešního dne budou z centrálního skladu v České Třebové vypraveny směrem na hranici Vyšné Nemecké – Užhorod další tři kamiony. Celkově je našim cílem v průběhu tohoto týdne vypravit deset kamionů. Průběžně i ve spolupráci se Sdružením automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA oslovujeme jednotlivé dopravce, kteří by pro nás tuto humanitární pomoc do Užhorodu dopravili a postupně je nasmlouváváme již na další týden," uvedl hejtman Martin Netolický, který se v sobotu přímo v Užhorodě seznámil s fungováním jednoho ze skladů.

„Kolegové ze Zakarpatí nás prosili, aby humanitární pomoc přicházela co nejvíce protříděná a označená, protože jinak je uložena do skladu a může čekat poměrně dlouho na přerozdělení, protože i vzhledem k personálním kapacitám upřednostňují manipulací s pomocí, která je dobře zaevidovaná, protříděná a na paletách. O to se snažíme v našem skladu v České Třebové, protože nikdo z nás nechce příjemcům pomoci přidělávat starosti s dlouhým a složitým tříděním," řekl hejtman.

Po dohodě s dobrovolnými hasiči bude tento týden probíhat svoz v mírně upravených termínech. „Ve středu bude sklad v České Třebové v provozu od 14 do 19 hodin. Místo neděle jsme se domluvili, že sklad bude o víkendu přijímat materiál v sobotu od 9 do 17 hodin. Vycházíme s dohody s dobrovolnými hasiči, kteří ve skaldu vytváří směny na vykládku a manipulaci s dodanou humanitární pomocí," sdělil hejtman Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj