Z celé Evropy do Pardubic na softbal a grilovanou kýtu…

Pardubice – Softbal je sport přátelství, cestování a fairplay. Mezinárodní turnaj Sláva Hosana, jehož šestý ročník se bude konat v Pardubicích 21. – 22. dubna, je toho důkazem. „Týmy sem nejezdí jen na zápasy. Jedou sem za skvělou přátelskou atmosférou, na večerní grilování, za zážitkem. Přitom jde o některé z nejlepších týmů v Evropě vůbec," přibližuje turnaj hlavní organizátor, Tomáš Rambousek.

Na hřišti profesionální výkon, mimo hřiště spousta smíchu a pohody. Tak to opravdu každý rok na hřištích klubu Waynes Pardubice vypadá. K neobvyklé atmosféře prestižního mezinárodního turnaje jistě přispívá to, že se „slowpitch softbal" – varianta softbalu, ve které se turnaj koná, hraje ve smíšených týmech. Každý tým postaví na hřiště pět mužů a pět žen a blýskne se špičkovými výkony.

Po i mezi zápasy si účastníci pochutnávají na grilované kýtě, ta je pro zahraniční týmy tím pravým tahákem. Po sobotních zápasech se pak všichni sejdou na velké oslavě. „Jenom na softbal by nepřijeli. Nejvíc se těší právě na tu společnou část," říká Rambousek, „soupeříme jen na hřišti, hned jak si podáme po utkání ruce, je z nás všech jedna velká parta. Softbal spojuje."

Táto, mámo, dáte homerun?

Softbalisté hrají na nejvyšší úrovni vedle práce nebo studií, či s rodinou. V týmech najdete mnoho manželských párů, nebo třeba otce se synem, či dcerou. Rodinná atmosféra je cítit nejen v týmech, ale v rámci celé akce.

Waynes Pardubice vyzývá tatínky s dětmi, aby dorazili na hřiště ve Svítkově. Kromě sledování zápasů s typickým českým občerstvením, si každý také bude moci vyzkoušet, jestli dokáže dát homerun. Pro děti bude připravený softbalový skákací hrad a nebudou chybět ani balónky. Do Svítkova bude diváky a fanoušky zdarma svážet historický autobus a vstup na akci je bezplatný.

„Rádi bychom na Hosanu pozvali každého, koho sport třeba jen trošku baví. Slowpitch je neskutečně akční a přitažlivý sport. Komu se jednou podaří míč odpálit, nebude toho chtít nechat. Věřím, že všichni, kdo k nám na hřiště dorazí, prožijí příjemný den a rádi se k nám zase vrátí," zve všechny příznivce sportu Rambousek.

Mistři Evropy proti mistrům ČR

Za šest let se pardubickému klubu blízce daří naplnit sen o nejprestižnějším slowpitchovém turnaji starého kontinentu. Letošní obsazení Slávy Hosany je opravdu špičkové.

Přijede tým UCE Travellers, jehož hráči loni v barvách německého národního týmu uzmuli britské velmoci titul mistra Evropy. Z Velké Británie, země slowpitchi zaslíbené, dorazí hned pět týmů, včetně loňského vítěze – Misfits. Nizozemci, národ homerunů, vyslali tentokrát dva týmy. České barvy bude hájit tým pořádajícího klubu, který má na soupisce téměř výhradně současné nebo bývalé reprezentanty včetně nejlepšího českého pálkaře Jakuba Procházky i nejlepší české pálkařky Lindy Rambouskové. Domácí Waynes Pardubice jsou držiteli českého mistrovského titulu. Výčet týmů doplní další tři česká družstva, mezi nimiž se ukážou i mladé softbalové talenty „Mlátičky" z Kostelce nad Orlicí.


INFOBOX
Softbalový turnaj Sláva Hosana
Fotbalové hřiště, Zlatá přilba Svítkov; Motoristů 300, Svítkov, 530 06 Pardubice
21. – 22. dubna
veškeré informace na www.waynes.cz
Zdroj a foto: www.softball.cz