Vzniká film o životním osudu plochodrážního jezdce Evžena Erbana…

Pardubice – V letošním roce se uskutečnil již 73. Ročník plochodrážního závodu Zlatá přilba, který je neodmyslitelně spjatý se jménem Evžena Erbana. Ten měl nakročeno k tomu, aby jednou vítěznou trofej také získal. Po těžké nehodě bojoval o život, ale dokázal se se svým osudem vyrovnat a na svítkovský ovál láká každoročně ty nejlepší plochodrážníky světa. O životním osudu Evžena Erbana nyní začíná vznikat film, jehož první klapka by měla padnout v příštím roce. S plány na natáčení, které by se mělo primárně uskutečnit v Pardubickém kraji, seznámili producenti hejtmana Martina Netolického.

„Zlatá přilba je Evžen Erban. Toto spojení je naprosto přirozené. Osoba Evžena Erbana patří k motoristickému sportu, a to nejen v rámci nejstaršího plochodrážního závodu světa. Úspěšnou sportovní kariéru ukončila Evženu Erbanovi těžká havárie v roce 1979. Po téměř smrtelné nehodě skončil na invalidním vozíku, ale dokázal se se svým osudem poprat a začal se věnovat trenérské a funkcionářské práci, ale je také aktivní postavou společenského života v Pardubicích. Jeho životní příběh je příběhem odvahy, zarputilosti a vnitřní síly v prostřední plochodrážních motocyklů, což je samo o sobě velmi silným námětem pro filmové zpracování s přesahem do zahraničí, jelikož plochá dráha je velmi populární v sousedním Polsku či ve Velké Británii," uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Připravovaný snímek by se měl začít natáčet v příštím roce a jeho větší část se bude nejen odehrávat, ale také natáčet v našem kraji. Proto jsme připraveni film podpořit v rámci krajského rozpočtu z prostředků, které máme vyčleněné na podporu audiovizuální tvorby. V tomto případě je jednoznačně s naším krajem spojený nejen hlavní hrdina a celý námět filmu, ale také samotné natáčení," řekl hejtman Martin Netolický. 

Zdroj a foto: Pardubický kraj