Výtvarní soutěž dětí spojí Febiofest a pardubickým Aquacentrem…

Pardubice – Unikátní spojení dnes nabídne výtvarná soutěž žáků pardubických základních škol, jejímž cílem bylo vytvořit nejkrásnější motiv pohádkové postavy na etikety propagující novou řadu ovocných Pohádkových limonád. Organizátoři pardubického FEBIOFESTU se rozhodli oslovit jednoho z významných partnerů tohoto svátku milovníků stříbrného plátna a dohodli se na spolupráci s Aquacentrem Pardubice.

„Díla, která děti vytvořily, byla skutečně velmi povedená. Proto nám přišlo líto prezentovat je pouze v době pardubického Febiofestu, který se v multikině CineStar odehrával začátkem dubna. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili, že je budou moci zájemci spatřit také v Aquacentru Pardubice, a to počínaje dnešním dnem" řekl jeden z pořadatelů pardubické části Febiofestu Tomáš Drechsler.

„S organizátory pardubického Febiofestu těmto mladým autorům věnujeme jako společný dárek vouchery na vstup do Aquacentra Pardubice," sdělil ředitel Jiří Vysoudil.

„Těší nás, že se tato výtvarná soutěž stala už tradičním doprovodným programem pardubického Febiofestu. Letos navíc byla obohacena o nové prvky, které ji učinily ještě atraktivnější. Vybrané návrhy se stanou součástí prezentace významného projektu POHÁDKOVÝ FESTIVAL, na němž spolupracujeme s Pardubickým pivovarem a jehož iniciátorem byl radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast zdravotnictví Ladislav Valtr," podotkl Tomáš Drechsler, podle něhož letošní výtvarná soutěž upozornila i na fenomén etikety coby svébytné grafické formy a snažila se akcentovat její specifické postavení, které už dnes dospělo do podoby samostatného výtvarného díla.

Mezinárodní filmový festival Febiofest je obecně vnímán jako unikátní festival, jehož regionální část v Pardubicích je rovněž výjimečná. Její úroveň ční vysoko nad standardem ostatních regionálních přehlídek. Nejen, že přiváží výběr toho nejlepšího z pražské části Febiofestu, ale je navíc doplněna širokým doprovodným programem, který festivaly v dalších regionech běžně nenabízejí.

„Je skvělé, že výtvarná soutěž propojila umění dětí s osvětou pitného režimu, ale i zdravým pohybem, a to díky vstupenkám do aquacentra," okomentoval radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „V současné době je v přípravě navazující projekt, a to POHÁDKOVÝ FESTIVAL. Jeho součástí budou filmové projekce, výtvarné soutěže, setkání a diskuze s tvůrci a další propagační aktivity, včetně těch, které se zaměřují na zdravý životní styl. Jejich cílem bude podpořit aktivitu dětí a mladých lidí a rozvíjet u nich vztah k audiovizuální tvorbě, ale i ke zdravým návykům. Pro ty starší bude připravena soutěž o natáčení vlastní pohádky o zajímavé ceny," shrnul krajský radní Ladislav Valtr.

Výstava výtvarné soutěže bude v pardubickém Aquacentru zahájena dnes  28. května 2018 v 15:00 hodin.

Zdroj a foto: CINEMA TIME, s.r.o.