Vydařený víkend na závodišti. Druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou dominovala červená…

Pardubice – Vydařený víkend má za sebou Pardubické závodiště. V pátek podvečer se zde uskutečnil mítink, který kombinoval rovinové dostihy s dostihy přes proutěné překážky.

„Tato akce je ideální příležitostí, jak si užít dostihy v netradičním formátu," řekla na adresu novinky v kalendáři Pardubického závodiště jeho mluvčí Kateřina Nohavová.

Osm sobotních dostihů

Sobotní program nabídl osm dostihů, z nichž největší pozornost diváků budila II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. 

Před jejím startem někteří návštěvníci uzavírali sázky, zda Ange Guardian v sedle s žokejem Jiřím Kouskem získá páté vítězství v kvalifikaci na největší překážkový dostih u nás. A dvanáctiletému reprezentantovi Stáje Anděl Strážný se to podařilo. „Vyrovnal tak rekord kvalifikačního krále Trezora, který triumfoval pětkrát v letech 2012 až 2014," konstatovala mluvčí závodiště.

Z původně červnového termínu byl na sobotu přesunut Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. „Jde o jeden z nejprestižnějších českých klasických steeplechase dostihů," podotkla Kateřina Nohavová.

Favoritem byl desetiletý zástupce stáje Dr. Charvát Anaking, který svou roli také v sedle s žokejem Janem Faltejskem potvrdil.

Závodiště se zbarvilo do červené

Pardubické závodiště se v sobotu zbarvilo do červené. Na doporučený dress code dbaly hlavně dámy a některé z nich se předvedly ve výstavních kouscích, ať už šlo o červený outfit nebo doplňky.

Nabitý dostihový víkend přilákal do areálu i řadu známých tváří. Tentokrát dominovali politici. Prim hráli členové Poslanecké sněmovny. Kromě jejího předsedy Radka Vondráčka dorazil mimo jiné také místopředseda dolní komory parlamentu Tomio Okamura.

Sázkařská taktika, která fungovala

K dostihům patří pochopitelně rovněž sázky. Taktiky, jak vybrat svého favorita, se lišily. Jeden z receptů, který v sobotu fungoval, byl důsledný výběr už u paddocku.

„Tam jsme se podívali, v jakém stavu koníci jsou a pak sledovali, který z nich nám věnuje upřený pohled. Podle toho jsme se rozhodli a vsadili. Tato taktika nám přinesla štěstí a ze závodiště jsme odcházeli se zatím nejlepším sázkařským výsledkem od dob, co chodíme na dostihy. A že už to je nějaká doba je," usmívali se spokojení návštěvníci sobotního dne. „Svou identitu raději prozrazovat nebudeme, ještě by se na nás obraceli sázkaři o rady. Už teď jsme zaznamenali žádosti o tipy na příští dostihy. Jedna mladá rodina nás v žertu prosila, ať jí poradíme, že potřebuje sehnat peníze na nový domov a my nemůžeme zaručit, že tato taktika bude fungovat i příště," dodali. 

Foto: Petr Šedivý (II. kvalifikace_Ange Guardian) / Dostihový spolek a.s.