Vodka s džusem a sociálka

Pardubice – Sbírání prázdninových zážitků může mít mnoho podob. Některé zkušenosti ale dají docela zabrat a je po nich i zle. Ví to i trojice šestnáctiletých teenagerů, která popíjela v Bubeníkových sadech.

Čím méně bylo vodky v láhvi, tím více se stupňovala jejich hlučnost. Nakonec v partě došlo i na nevolnost, kterou způsobil alkohol kolující v mladém organismu. V tomto stavu strážníci mejdan ukončili. Nadýchané hodnoty se pohybovaly od 1,6 promile do dvou, takže na místo kromě rodičů přijeli i zdravotníci, kteří zkontrolovali nejvíce podnapilého jedince. Všichni aktéři byli předání rodičům a o celém mejdanu bude vyrozuměn i orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Děvčata nastoupila do špatného vlaku, s cestou k babičce jim pomohli strážníci

Cesta do Chrudimi se značně zkomplikovala dvěma dívkám. Spletly si vlak a jejich jízda neplánovaně skončila na pardubickém nádraží. Protože už dívky ve věku 13 a 14 let neměly peníze, rozhodly se, že zkusí stopovat. Právě jejich pohyb v křižovatce na rušné silnici vedoucí na Chrudim neunikl projíždějícímu řidiči, který upozornil strážníky.

Hlídka obě dívky našla poblíž komunikace. To už se zase vracely od silnice k nádraží s tím, že si to rozmyslely a přeci jen bude bezpečnější jet vlakem, i když načerno. Jejich strastiplnou cestu nakonec vyřešili strážníci. Nejen, že dívky doprovodili na nádraží, navíc jim koupili jízdenky do cílové stanice, kam měly původně namířeno. Strážníci ještě dohlédli na to, aby holky již napodruhé nastoupily do správného vlaku a během krátkého čekání na odjezd ještě zavolaly babičce a nahlásily správný čas příjezdu.

Půlnoční automechanik

Stěrače stírají, ostřikovače stříkají, kola – přezout! A klidně i uprostřed noci. Oznámení na tohoto odhodlaného motoristu přijali strážníci chvilku po půlnoci. Muž hlídce sdělil, že brzy ráno vyráží s manželkou za hranice a musí na svém vozidle ještě přezout kola. Strážníci sice měli pochopení pro tohoto zodpovědného motoristu, ale v rámci zachování nočního klidu mu doporučili, aby ve své činnosti pokračoval na jiném parkovišti mimo zástavbu, kde nikoho nebude budit.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice