Víkendové úspěchy AC Pardubice na MČR v atletice

Ostrava / Pardubice – O uplynulém víkendu 17-18.2. se v Ostravě konal vrchol atletické halové sezony. Mistrovství v atletice mužů a žen.

Za atletický klub AC Pardubice se na něm představila pětice závodníků. Matěj Sádovský ve skoku dalekém, teprve dorostenka Karolína Vyňuchalová v běhu na 800 m, Klára Lišková na hladké 60 m a 60 m s překážkami. Tato trojice zde sbírala zkušenosti a už jen jejich přítomnost lze považovat za úspěch. Medailové ambice pardubického klubu založeného v roce 1906 ležely jinde.

Pavla Kvasničková v běhu na 60 m získala bronzovou medaili v osobním rekordu 7,48s. A bronz zopakovala i druhý den na trati 200 m. V rozběhu si zaběhla taktéž osobní rekord 23,92s a ve finále s časem 24,00 skončila na třetím místě. Po řadě čtvrtých míst, která v minulých letech nasbírala je to cenné zadostiučinění.

To nejlepší pro klub AC Pardubice a město samotné, však přišlo hned na úvod celého šampionátu, kdy první medailistka byla pardubická závodnice, studentka  gymnázia Mozartova, Zdara Pezinková. Papírově byla pardubická závodnice na druhém místě, ale to nic neznamená. "Technický delegát nastavil zvyšování příliš přísně, takže mi bylo jasné, že bude rozhodovat zápis," říká k výkonu trenér Filip Sedlák.

Postupné výšky byly hodně od sebe a končily 178-182-186-189. Do té chvíle, dle aktuálních tabulek,186 cm skočila jen Michaela Hrubá. Během závodu se nakonec přes výšku 182 cm přenesly čtyři závodnice. "Tam jsem si řekla, že pro čtvrté místo jsem do Ostravy nepřijela a když mi přítomní diváci ochotně roztleskali můj druhý pokus, tak jsem do toho skoku dala všechno," popisuje Zdara. Tímto skokem si své lednové maximum 183 cm zase o 3 cm posunula. Další postupnou výšku 189 už neskočila ani Zdara, ani favoritka Míša Hrubá a o celkovém pořadí rozhodl jeden pokus navíc na výšce 186 cm, který ke zdolání Míša Hrubá potřebovala.

"Se Zdarou jsme začali spolupracovat v roce 2018 a toto zlato je tedy zhodnocení 5,5 let dlouhé cesty. Cesty plné zdravotních problémů, bolesti, slz, potu a stovek hodin práce. Zdarča to rozhodně nemá zadarmo, to by si měl každý uvědomit. Ta medaile není jen její, velkou část z ní bych přidělil jejím rodičům, kteří jí zajišťují perfektní zázemí, podporu a zároveň se nepletou do trénování, což je v mnoha jiných případech kamenem úrazu," dodává trenér Filip Sedlák

Zdroj a foto: AC Pardubice