VIDEO: Řidiči se za jízdy otevřel kufr, ztracené věci pomohli dohledat strážníci

Pardubice – Byla to mravenčí práce, ale s úspěšným koncem. Výrazně pomohl městský kamerový systém a správná dedukce strážníka na stálé službě. Odměnou pro něj nakonec bylo velmi hezké poděkování od samotného řidiče.

V pondělí odpoledne se při rozjíždění na semaforech otevřely špatně dovřené dveře od kufru vozu a na křižovatce na Masarykově náměstí vypadly a zůstaly ležet věci. To, že řidiči chybí část přepravovaného nákladu, zjistil až poté, co jej na to upozornil jiný šofér. Rychlou kontrolou řidič zjistil, že mu chybí sportovní oblečení, ale hlavně dětský batoh s cenným obsahem, a to sportovním deníkem své malé dcery. Neváhal, svůj vůz otočil a vydal se stejnou trasou zpět. Cestou prohledával okolí a doufal, že opět nalezne své ztracené věci. Ale marně.  Mezitím si totiž vysypaných věcí u přechodu pro chodce všimli kolemjdoucí, kteří je posbírali a odnesli pryč.

Řidič kontaktoval strážníky a podělil se o své trápení. Strážník na operačním středisku začal prohledávat kamerové záznamy, které odhalily, další cestu batohu. Zkušenosti i policejní instinkt strážníkovi napověděly, že batoh nejspíš skončí na informacích v nákupním centru, jímž směrem dvojice nálezců šla. Pak už jen následovalo telefonické ověření správného předpokladu a řidič byl informován, kde si má ztracené věci vyzvednout. Záchranná akce rodinného pokladu skončila na výbornou a slova díků a uznání mířila hned dvakrát k našim šikovným kolegům. Děkují ale i strážníci, a to dvojici, která věci posbírala a odevzdala.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice