VIDEO: Policisté pronásledovali vozidlo Audi na I/35 rychlostí skoro 200km/hod….

Orlickoústecko – V minulých dnech chtěli policisté z krajského dopravního družstva zkontrolovat řidiče ve vozidle Audi, který jel po silnici I/35 od Zámrsku na Vysoké Mýto.

Když přijížděli do Vysokého Mýta, tak již kolegové z dostupných databází věděli, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Rozhodli se ho proto zkontrolovat a řidiči dali znamení k zastavení. Tomu se však moc zastavovat nechtělo, na výzvu nereagoval, vozidlo otočil do protisměru a vysokou rychlostí začal ujíždět zpět směrem na Zámrsk a Holice.

Chvílemi policejní vozidlo atakovalo rychlost 200 km/hod. Během pronásledování a nebezpečného předjíždění Audi „škrtlo" o Škodu Rapid jedoucí ve stejném směru jízdy. Tento střet naštěstí odneslo jen zpětné zrcátko. Policisté ujíždějící vozidlo dojeli, podařilo se jim ho zablokovat a násilně zastavit až za obcí Jaroslav.

Pod hrozbou namířené střelné zbraně a za použití donucovacích prostředků byl 37letý řidič vytažen ven z vozidla, zajištěn a spoután. Následně kolegové zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu a orientační test na návykové látky byly negativní.

V současné době probíhá dokumentace přestupků spáchaných řidičem a vyslýcháme svědky této zběsilé honičky.

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR