VIDEO: Po několika týdnech opět pod vlivem drog

Pardubicko – Policisty pohotovostního a eskortního oddělení zaujalo v Přelouči vozidlo značky Mercedes Benz Vito, které nemělo v přední části připevněnou registrační značku, proto se rozhodli jeho řidiče zastavit a vozidlo zkontrolovat. Hlídka vozidlo zastavila v Jaselské ulici ve 22:00 a vyzvala řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Řidič předložil řidičský průkaz a cestovní pas.

Pro policisty 23letý řidič ale nebyl nikým neznámým. V únoru letošního roku ho totiž ta samá hlídka zastavila rovněž v Přelouči, ale v jiném vozidle. Řidiči vyšel pozitivně drogový test a výsledky rozboru krve prokázaly přítomnost metamfetaminu. Policisté z Přelouče muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili na začátku května podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Svého jednání sice litoval a sliboval, že se to už opakovat nebude, ale zůstalo jen u slibů.

Hlídka i tentokrát muže vyzvala k provedení dechové zkoušky, která vyšla negativně a dále k provedení drogového testu. Ten vyšel opět pozitivně na látky amfetamin a metamfetamin. Požití drog při silniční kontrole nejprve zapíral, později se však na služebně k požití pervitinu přiznal.   

Na dotaz policistů, kde má přední registrační značku nejprve uvedl, že mu byla odcizena, ale po chvíli ji z vozidla vyndal. Při kontrole ještě policisté zjistili, že vozidlo má jiné registrační značky, než které má mít. K vozidlu měly náležet zahraniční registrační značky. Tyto nesrovnalosti následně uvedl na pravou míru. Před několika týdny prý zakoupil vozidlo stejného typu na českých značkách na náhradní díly. Proč je ale na vozidle vyměnil, to nedokázal vysvětlit.

Řidič na místě přišel o řidičský průkaz a dobrovolně vydal i obě tuzemské registrační značky, které budou společně s oznámením přestupku zaslány příslušnému správnímu orgánu.

Poté, co přišly výsledky toxikologického rozboru krve, policisté opět zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. 

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR