VIDEO: Jízda v protisměru na D35

Pardubicko – V sobotu odpoledne řešili policisté z dálničního oddělení Městec oznámení o vozidlu jedoucím po dálnici D35 v protisměru. Vozidlo kolegové vypátrali, zastavili a čtyřiapadesátileté řidičce za přestupek uložili pokutu. Řidička může hovořit o velkém štěstí, jelikož během její jízdy v protisměru nedošlo k žádné nehodě.

V celém kraji za první polovinu letošního roku evidujeme celkem 18 oznámení o vozidlech, která měla jet v protisměru. Za přestupek otáčení, couvání nebo jízdu v protisměru na dálnici nebo na silnici pro motorová vozidla hrozí řidiči v příkazním řízení pokuta minimálně 4 500,- a až do výše 5 500,- Kč a 6 bodů.

Apelujeme na řidiče, aby se důsledně věnovali jízdě a sledovali dopravní značení. Pokud i přesto najedete do protisměru, neprodleně zastavte na krajnici nebo v odstavném pruhu, na vozidle zapněte výstražná světla, oblečte si reflexní vestu a odejděte do bezpečného prostoru nejlépe za svodidla. Následně zavolejte na linku 158 a vyčkejte do příjezdu policejní hlídky.

Nikdy nepokračujte v jízdě v protisměru a neotáčejte se na dálnici ani silnici pro motorová vozidla.

Autor: pprap. Mgr. Tomáš Dub – tiskový mluvčí – stáž Policie ČR
Zdroj: Policie ČR